Advert Advert
Advert Advert
Advert
Fatih Güler

ENGELLİLERE ÖZEL YAZI DİZİSİ ENGELLİLER DEVRİMİ ŞART

 

Damat ve gelin boyunduruğundan kurtulmak ve gelinle damada huzurlu aile ortamı yaratmak için, engellilerin hiçbir akrabasına hiçbir şekilde muhtaç olmaması için, engellilerle sevgi ve sabırla yaşam sürdürdükleri akrabaların yükünü en aza indirmek için engelliler devrimi şart.

Öz ailesinden dayak yiyen, üvey ailesinden işkence gören, intihar eden, intihara kalkışan, gizli bunalıma girip günah işleyen, kara sevdasından terk edilip artı alay edilen, her türlü yaş grubundan alay edilip kendilerini engellilerin yerine koymayıp onların hiçbir hissini anlamak istemeyen için engelliler devrimi şart. Tekerlekli sandalyeyi unutup el arabasıyla çocuk bebek ve hayvanı gezdiren, engellilere geçerek sırıtıp tüm canlıları gezdiren, engellilere her türlü dangalaklığa örünmüş ve tilki beyne bürünmüş, çelişkili tavır takılan, uzak yakın yaş fark etmeden yavşakların duygusal ameliyat edilmesi için engelli devrimi şart.

Başta hastane olmak üzere tüm devlet kurumlarında engellilerin hiçbir eziyet görmemesi ve işkence çekmemesi, başta yasal olmak üzere hiçbir hakkını başkalarına kaptırmamak için engelli devrimi şart. Dışarıya başkasının yardımı olmadan çıkamayan engellilerin evinin dünyaya açılması için, Türkiye ve dünyayı yönetebilmesi için, Türkiye ve dünyanın her yerinde adının geçmesi için, aklınıza gelecek hatta gelmeyecek Türkiye ve dünyanın her köşesinde söz sahibi olabilmesi için engelliler devrimi şart.

Tüm engelli bireylerin her manada daha özgür, her manada daha sosyal, her manada daha rahat, her manada daha güçlü, her manada daha aktif yaşam sürebilmeleri için engelli devrimi şart. Engellilerin her türlü eğitim alabilmesi, iş sahibi olabilmesi, ruhu rahat olması, gelecek korkusu olmaması, dünyaya açılabilmesi, bu dünyadan zevk alması, her düşleyip istediğini hiç kimseden çekinmeyerek utanmadan özgürce yapabilmesi için engelli devrimi şart. Şu an Türkiye’deki engellilerin yüzde 35 gibi var olan sosyal hayatı yüzde 100 e çıkartmak için engelliler devrimi şart. Engellilerin yuva kurabilmesi için, gönüllerine kuş konabilmesi için, hayat bağlamasını coşkulu çalabilmesi için, evlat ve torun duygusunu tadabilmesi için, askerlik ve üniversite hayatı yaşayabilmesi için, anne ve babasına evlatlık görevini yapabilmesi için engelliler devrimi şart.

Hiçbir yerde adı geçmeyenlere, 4.sınıf bakanlara, engelli devrimi istemeyenlere, engellilere istedikleri gibi bakıp davrananlara engelliler devrimi şart. Bir gün ben, sevdiklerim ve sevenlerim engelli olabilir düşüncesiyle, dünya tarihine örnek olacak şekilde, şu dünyadan göçünse bu dünyadaki engellileri düşünürüm mantığıyla, kıyamete kadar engellilerin bedduasını değil de Duasını alacak biçimde, engellilik kavramını dert ve sorun olmaktan çıkaracak şekilde, tüm dünya devletlerinin örnek alacak biçimde, engellilerin a dan z ye tüm arzularına kavuşarak sorunlarını çözecek şekilde engelliler devrimi şart.

Zamanında her konuda açılım ve devrimler yapıp ve bugün açılımla devrim yapmayı düşündüğünüzden, yıllardan beri o bu şu konu diyerek engelliler dünyada yaşıyor mu merak bile etmeyip unuttuğunuzdan, insanlık adına daha duyarlı ve en önemlisi eşit şartlarda yaşamak adına aklımdaki engelliler devrimi şart.

                                                Tekrar buluşmak umuduyla kendinize sağlıklı bakın.

Demokrat Tv:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Fatih Güler yazıları
Advert
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8026 TL
Euro
EURO
9.4446 TL 9.4069 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 03.12.2020 SAAT 01:32:37
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV