Advert Advert
Advert Advert
Advert
Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay

NORMALLEŞTİK Mİ?

Herkese merhabalar efendiler. Salgının etkilerinin ilk zamanki duruma nazaran azalmasıyla normalleşme süreci başladı. Klasikleşmiş yaşam biçimimizi bazı kurallarla sürdürmeye hızla adım attık. Fakat ben kendimden istediğim verimi alamadım. Çünkü rutinimde değişen o kadar çok kalem var ki sanırım bünyem bu farklılıklara adapte olmakta zorlandı. Ufak bir örnek vermek gerekirse; yazılarımın çoğunu yazdığım bir kafe vardı. Pandemi sonrası oraya gitmiyorum. Dolayısıyla bu farklılışma bile yazılarıma odaklanmamı zorlaştırıyor.  Örnekleri arttırmam-çoğaltmam mümkün…   Malumunuz avukatlık yapıyorum. Duruşmalarımızın hemen hemen hepsi ertelenmiş ve işlerimiz de durumdan çok kötü etkilenmişti. Sonra ufak ufak tekrar çalışmaya başladık. Ben işlerimle alakalı olarak; kaybımı nasıl gideririm, durumu nasıl toparlarım, nasıl bir yol çizerim şeklinde düşünürken eşimle beraber konut kredilerinin düşmesiyle ev almaya karar verdik. Fırsatı kaçırmak istemedik. Avantaj diye baktığımız düzenlemenin müteahhitler veya da ev sahipleri tarafından fiyatları yukarı çekmek suretiyle sabote edildiğini üzülerek tespit ettim. Ev alıcısı her halükarda dezavantajlı pozisyona çekiliyordu… İçimize sinen yer bulmak kolay olmadı. Ancak; içinde huzurlu olmayı temenni ettiğimiz bir daireyi nihayetinde bulduk.

 

       Ev için bankaya müracaat  işlemlerimiz sırasında  Kastamonu’ da psikolog olan yakın arkadaşımın rahatsızlandığı haberini aldım. Ankara’ dan üç arkadaş apar topar onun yanına destek olmaya gittik. İki üç gün bahsettiğim kişinin yanında kaldım. Sevdiğim dostumun sağlığının el verdiği kadarıyla gitmişken biraz da gezelim dedik. Şimdi Kastamonu tarafına yolu düşeceklere faydalı olacak tavsiye mekanları belirteyim:

 

Tabakoğlu’ndan mutlaka pastırma, siyah sarımsak, üryani eriğinden yapılmış ürünlerden ve leblebili kurabiyelerden almalısınız. İlave olarak; Penbe Han Restaurant’ta mekanın sahibi Cahit abiyle tanışmalısınız. Cahit abinin sıcak sohbetinin  içinizi ısıtacağından kuşkum yok. Penbe Han Restaurant’ ın menüsünde bulunan daha evvel bilmediğim bir lezzet: Simit çorbası içindeki yeşil mercimek ve kıymayla farklı ve güzel bir aromaya sahip. Menüde bulunmasa da yöresel “patates paçası” yemeğini sipariş edebilirsiniz. Patates seven hiç kimse seçiminden pişmanlık duymayacaktır. Bir Kastamonu klasiği olan Bandura yemeğini de orada yemelisiniz. Bu yemek hindi eti, ceviz, tereyağlı yufka ekmeği gibi bileşenler içeriyor. Gerçekten başarılıydı.

     Beklenmeyen kısa Kastamonu seyahatimden  sonra büyüklerimizin de yardımıyla eşimle yeni eve taşındık. Taşınmak kolay iş değil. Fazlasıyla yorulduk. Evin işleri bir türlü bitmek bilmedi. Bir taraftan dava dosyalarımın stresi üzerimde vardı. Derken eşim benim için doğum günü hediyesi olarak İzmir’e bir haftalık tatil planlamış. Yaş 27 oldu efendiler. Allah, sevdiklerimle hayırlı - sağlıklı bir ömür nasip etsin. Neyse; siz değerli okuyucularıma İzmir Alaçatı bölgesi için de  tavsiye mekan listesi hazırladım-boş durmadım:

 

Fora Konak Alaçatı. Bu butik otelin benim için en cezbedici tarafı zevkli iç dizaynının yanı sıra misafirlerine zeytinağacı altında güneşlenme fırsatı sunması oldu. Eğer giderseniz, memnun kalacağınıza eminim. Fora Konak Alaçatı Oteli Alaçatı’nın göbeğinde bulunuyor. Otele yürüme mesafesinde bulunan, “Alaçatı Köy Kurabiyecisi” isimli mekanın sahibi güleryüzlü abimizi de yazmadan geçemedim. Burada muhakkak muhallebili sakızlı kurabiyeden tatmalısınız. Gerçekten harikaydı. Ancak kavala kurabiyesini başarılı bulmadığımı da belirteyim.

       Son zamanlarda iyice güçleşen hayatım tatilde de benden cilvesini esirgemedi. Ufak tatilimle alakalı olarak veri paylaşımı yapmış olmam yazarınızın mükemmel günler geçirmesiyle alakalı değil. Size eli boş dönmek istemedim. Efendiler tatilde çok felaket hastalandım. Hatta tam manasıyla yamuldum diyebilirim. Ve vaziyetim halen de stabil… İlk önce rüzgar ve klimadan boynum tutuldu sonra yüzerken(çok iyi yüzücü olduğumdan bahsetmiş miydim?)  boynum açıldı  fakat kafamın içinden aşağıya doğru  bir sıcaklık hisseetim. Sudan çıktığımda sol  omzumdan el baş parmağıma kadar uyuşmuştum. Akabinde acillik oldum.  Tüm yorgunlukların üstüne hastalığım işin cabası oldu. Daha toparlanamadım. Duanızı esirgemeyiniz. Döndük evimize. Döndük yine normalleşemediğimiz keşmekeşin ortasına. Size yaklaşık son bir ayımı özetledim. Buraya kadar okumaya devam ettiyseniz son olarak baroların bölünme faaliyeti hakkında kısaca görüş bildiriminde bulunup sayfayı kapatacağım. Gündem konuyla ilişkili epeyce hareketlendi.  

      Fikrim ise net biçimde şudur: “BÖLME KARDEŞİM BÖLM E ! ELLEME! ETME EYLEME! FAYDASIZ İŞLERLE UĞRAŞMA! ÖNCE AVUKATIN MESLEKİ PROBLEMLERİNİ ÇÖZ! ADLİ YARDIM PARALARINI YATIR! CMK ÜCRETLENDİRMELERİNİ AVUKAT LEHİNE DÜZENLE! İŞSİZ AVUKAT ORDUSUNA İSTİHDAM SAĞLA! AVUKAT STAJYERLERİNİ MESLEKTEN SOĞUTMA! NİTELİKLİ STAJ EĞİTİMİ SAĞLA! AVUKATLIK, ONURLU VE SAYGIN BİR MESLEKTİR UNUTMA! BU İŞGÜZARLIK ÖNCE VATANDAŞA SONRA HERKESE ZARAR VERECEK, BUNU BİL! NE YAPARSANIZ YAPIN YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNECEK!” Güzel günlerde, daha iyi yazılarda tekrar buluşmak dileğimle efendiler…

 

Demokrat Tv:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay yazıları
Advert
Dolar
DOLAR
7.8438 TL 7.8125 TL
Euro
EURO
9.2983 TL 9.2612 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 21.10.2020 SAAT 22:45:32
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV