Advert Advert
Advert Advert
Advert
Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay

BİR EKRAN DEVİ:ACUN ILICALI

  Merhaba, çok değerli okuyucularım. Yaklaşık bir sene kadar evvel Demokrat Tv’ de yayınlanan yazılarım ve video içeriklerim  aracılığıyla sizlerle buluşmaya başlamıştım. Paylaşımlarımın gelişerek daha verimli olması için okumaya, gezip görmeye ve çalışmaya şevkle devam ettiğimi bildirmeliyim. Ramazan ayını geride bıraktık. Buruk olsa da  bayramı geçirdik.  Geçmiş mübarek Ramazan Bayramınızı bu vesileyle kutlamak isterim. COVID-19 salgınının etkilerinin ülkemizde yavaşlaması neticesinde hayatımızda ufak ufak normalleşmeler başladı çok şükür.

    Bu yazımda sizlere Acun ILICALI’ dan söz etmek istedim. Adamın elinde sanki bir sihirli sopa mevcut ve sopası dokunduğu-temas ettiği kişiyi anında yıldıza çeviriyor. Şaşkınlıkla takip ediyorum. Gerçekten rakipsiz görünüyor. Pandemi sürecinde, Survivor adlı yarışma programını, magazinsel veya vakit kaybı olarak gören en önyargılı entelektüel kesim diyebileceğimiz seyirci kitlesi  bile izlemeye başladı. Hatta instagram- twitter gibi sosyal medya kanallarını çok iyi değerlendiren ACUN MEDYA ekibi dünya rekoru kırmayı da başardı. Şöyle ki;  yarışmanın çekildiği Dominik’te yarışmacılarla beraber şahsi  instagram hesabı üzerinden canlı yayın başlatan Acun ILICALI’ya tam 3000000 (üç milyon) kişi canlı bağlantı sağladı. Bu gerçekten inanılmaz bir başarı. Etkilenmemek elde değil. “Üç milyon” sıfat tamlaması,  rakamsal olarak dile kolay olsa da böyle bir izleyici kitlesine instagram canlı yayınında erişilmesi dünyada ilk kez gerçekleşmiş bir hadise olarak karşımızda duruyor.  

   Acun beyi bir defa canlı olarak görmüştüm. Gözlemlediğim kadarıyla; ekrandaki kadar sempatik tavırlarını  günlük-normal  yaşantısı  içerisinde bünyesinde barındırmıyor.  Ancak; Sayın ILICALI’ nın kendi sektöründeki devleşmesini tesadüfi veya şans eseri bulanlar için bazı açıklamalarım olacak. Karşımızdaki benim fikrimce sıradan bir adam asla olamaz. Organizasyon becerisi, dünyayı takip edebilme hızı, insan ilişkilerindeki üstün kabiliyet, yönetim gücü, zaman değerlendirmesi, ekip kurabilme ve birlikte hareket edebilme, isabetli-yerinde seçimler, disiplini elden bırakmama, plan yapma ve uygulama, yeni içerik üretimi noktasında kendilerini ben benzersiz buluyorum. Özetle elde ettiği başarı sürpriz değil.

   Kırılan rekor, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun ilgisini çekmiş. Sayın Bakan yaptığı paylaşımda; “gücümüzü gösterdiği için Acun Ilıcalı’ya teşekkür ediyoruz” demiş. Biz artık daha ne diyelim: Sayın ILICALI’ ya nazarlar değmesin. Özel hayatı da bizi alakadar etmez zaten. Başarısını tebrik ediyoruz. Evde kal çağrısına uymayı sürdürdüğümüz bu süre zarfında TV izleme süresinin artacağı aşikardı. Birileri durumu fırsata çevirmeyi bilmiş ve seyircinin ihtiyaçlarına cevap vermiş… Son olarak, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun Acun Beyin çalışmalarına olan manevi desteğini de belirtelim. Bir sonraki yazımda buluşmak dileğimle efendiler. 

Demokrat Tv:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay yazıları
Advert
Dolar
DOLAR
7.8233 TL 7.7921 TL
Euro
EURO
9.3296 TL 9.2923 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 29.11.2020 SAAT 12:48:14
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV