Advert Advert
Advert Advert
Advert
Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay

BAŞLANGIÇLAR VE MUHABBET ÜZERİNE

Ramazan ayının sonuna geldiğimiz bu günlerde bir başlangıç yapmak istedik. Medya Bozkurt Ailesi olarak, doğruyu anlatmaya çabalayacağız. Okuyucumuzun bol olmasını sağlayabilirsek kendimizi bu ayın bereket ve faziletinden faydalanmış sayacağız İnşAllah. Kalemimizin en ufak çiziği bile hayırlara vesile olsun diye temenni ediyoruz .            
 
 
       Bayram tatili münasebetiyle önce Gaziantep’e sonra da Şanlıurfa ilimize ziyaretlerim oldu. Antep’te Hasan Kalyoncu Üniversite’sinde bir araştırma görevlisi kardeşimize merhaba ettik.  Kalyoncular, kampüste yaşam alanı bakımından  her şeyin düşünüldüğü lüks bir alan oluşturmuşlar. Peki kampüsü dolduran öğrenciler bakımından tam verimlilik ve donanım sağlanabiliyor mu ? Sorunun cevabını sadece bu üniversite nazarında düşünmek doğru olmayacaktır. Araştırma görevlilerimiz öğrencilerin niteliksizliğinden dem vururken, gençleri bilgiyle kuşatmanın yolu nerden geçmektedir ? Üniversite mezunu ancak dört duvar arasında, hapis hayatından beter günler geçiren, üretemeyen, akıl yürütemeyen genç insanlarımızın akıbeti kimsenin içini sızlatmıyor mu ? Devlet erkanı, bu acıyı ne zaman hissedecek ? Ebeveynler! İş başa düşmüştür. Çocuklarımızın ilgi alanını doğru tespit ederek kendiniz iş alanları oluşturmak zorundasınız. Yavrunuz en çok neyi merak ediyor, neyle vaktini geçirmeyi seviyor, tutkusu hangi konuya lütfen siz tespit ediniz . Bunu maalesef ki her öğretmen bulamıyor. Kendini keşfedemeyen , yanlış yönlendirilen beyinler üniversite okusa dahi işsizler ordusunun yeni üyesi oluyor. Bu ordu inanılmaz güçlenerek büyüyor . Öyle ki güçlerinden korkmalıyız . Enerjisini boşaltamayan, seçtiği branşın temelini dahi kavrayamamış grubun üyeleri önemsenecek derecede tehlikeli. Alarmı fark edemeyenleri, görmezden gelenleri vicdanımız affetmiyor...         
 
 
     Antep ilimizden Urfa’ya geçtim. Amacım eşimle beraber akraba ziyareti yapmaktı. Akraba bile olsak hepimizin farklı farklı yaşam öyküleri olduğunu gözlemledim.  Hikayelerimizin büyük bir kısmı da dertlerimizi kapsıyor . Kalp kalbe , göğüs göğüse yakın temaslarımız ise acılarımızı yumuşatan en güzel ilaç. Aynı göğün altında yaşam mücadelemizi veriyoruz . Aslında hepimiz biraz sevgi ve ilgi bekliyoruz. Birbirimize açacağımız kucaklara muhtaçlığımız var. Muhabbet dolu bir söz, gönülden sızmış sıcaklık hepimizin hasreti. Yazıma son verirken mesafeleri kaldırmaya çalışmamızı istiyorum. Mesafelerin bizlere bir hayrı olmadığını anlayalım. Açalım içimizi çevremize...Bayramı da çabamıza vesile kılalım. Hırslarımızın, kıskançlıklarımızın yok olduğu muhabbetin bol olduğu bir bayram niyaz ederim. Şanlıurfa Balıklıgöl Hazreti İbrahim’in makamı kutsal Dergahtan selamlarımla, saygılarımla efendim.
Demokrat Tv:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ayşe Nilüfer Yılmaz Atay yazıları
Advert
Dolar
DOLAR
7.8233 TL 7.7921 TL
Euro
EURO
9.3296 TL 9.2923 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 29.11.2020 SAAT 12:36:02
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV