Advert
Advert Advert
Advert
Serdar Demirhan

UYAN EY MİLLETİM..

Gerçek sorunlarımıza odaklanıp güçlü bir ülke olma yolunda ilerleyemiyoruz bir türlü.
Neden? 
Nedenleri çok.
Başımızdan musibetler eksik olmuyor hiç. 
Darbeler, kalkışmalar, ekonomik krizler, kamplaşmalar, ayrılıklar, terör, savaş ne ararsanız var.
Bulunduğunuz coğrafyada yaşamanın elbette böyle ağır bedelleri olacak.
Bu bedelleri doğal kabul ederek yaşamak zorundasınız burada.
Ancak aklınızdan çıkarmamanız gereken tek şey, bu bedelleri ödetmek zorunda bırakan sebeplerin hepsinin, bulunduğumuz stratejik konumdan ve ülkemizin öneminden kaynaklandığı.
Akıllı bir siyasetle avantaj olarak değerlendirebileceğimiz bu gücün, kendi aptallıklarımızın ürünü politikalarla kendimize silah olarak dönmesine engel olamıyoruz maalesef.
Kendi yarattığımız canavarla mücadele etmek zorunda kalırken, ülkenin bütün kaynaklarını heba ettiğimiz bu aptallıklar zincirinden bir de utanmadan kahramanlık destanları çıkarmaya çalışıyoruz. 
Gündemi okuyan, başımıza geleceği gören, buna itiraz eden, milleti uyarmak için kendini parçalayan ve yapılması gerekenleri ısrarla söyleyen ne kadar aydın varsa kendi ellerimizle sistemin değirmenine atıp un gibi ezilmesine göz yumuyoruz. Başkalarının yazdığı senaryoların figüranlarına kahramanlık payesi verirken, asıl kahramanların birer hain gibi yok edilmesini seyrediyoruz.
Peki sonuç?
Sonuç ortada işte.
Coğrafi avantajlarıyla, stratejik konumuyla, yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla, insan ve beyin gücüyle bir yıldız gibi parlayacak olan ülke, sönmüş bir volkan gibi şimdi.
Suç kimde?
Suç çapsız, kalitesiz, vasıfsız, ürkek, korkak, menfaatleri aklından önde koşan, ülkenin milli ve manevi değerleri talan edilirken kendi ikbali için ülke istikbalinin karartılmasına çanak tutan siyasetçilerde.
Suç aklın ve bilimsel düşüncenin eğitim sisteminden çıkartılmasına göz yuman bilim adamlarında ve eğitimcilerde.
Suç hak ve özgürlüklerin teminatı olan adalet ve hukuk sisteminin yerle bir edilmesine duyarsız kalan hukuk adamlarında.
Suç toplumun vicdanı ve sesi olması gerekirken ve herşey apaçık ortada iken, gerçeklerin toplumdan gizlenmesine özel çaba sarf eden, bir militan duyarlılığı ile kendini sisteme adamış, aldığı üç kuruşun hakkını vermek için ülkenin ve milletin ne kaybettiğine bakmaksızın sistem borazanlığı yapan gazetecilerde.
Suç Allah'ın indirdiği kitap ortada iken kendisine illa başka bir mürşit arayan, aklınca cennete gidiş garantisi olarak gördüğü kerameti kendinden menkul sözde din adamlarına, şıhlara aklını, vicdanını teslim eden sözde dindarlarda.
Suç Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında üç temel hedeften birinin "İslamiyet'in Yeniden Tanımlanması" yani yozlaştırılması ve zamanla yok edilmesi olduğu bilinmesine rağmen, İslam'ı şirazesinden çıkartan her türlü eylem ve söyleme sessiz kalan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda ve sözde din adamlarında. 
Suç İslam'ı hayat biçimi olarak benimseyen, manevi değerlerine ve inancına yürekten bağlı, ancak İslam'a hizmet kisvesi altında kendisine sunulan herşeyi koşulsuz kabul eden, ardındaki bit yeniğini göremeyen gerçek inanç sahiplerinde. 
Suç ülkeyi çökertmenin en kolay yolunun toplumu bir arada tutan değerlerin ortadan kaldırılmasından, toplumsal birlik ve bütünlüğün bozulmasından, dinsel, mezhepsel ve etnik ayrımcılığın körüklenmesinden geçtiği bilinmesine rağmen, üretilmiş politikalara ve dolayısıyla ihanete alet ve ortak olan etnik ve dini siyasetçilerde ve bunu terör ortamına taşıyan hainlerde.
Suç korku belasına gördüğü, yaşadığı, bildiği her şeye sessiz ve tepkisiz kalan sivil toplum ve meslek örgütlerinde, sendikalarda, iş adamlarında.
Suç bedeli kanla ödenmiş topraklarda yücelen koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin altına dinamit döşenirken "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" edasıyla kafasını kuma gömen sözde Atatürkçüler'de ve içeriden dışarıdan yağmur gibi yağan tehditlere rağmen sistemin değirmenine su taşıyan çakma milliyetçilerde.
Suç içine düşürüldüğü fukaralığın hesabını sormak yerine fukara olduğu için kendisine sunulan nimetlere tamah eden ve bunu iyilik sanan garip gurabada.
Suç ülke neden bu hale düştü diye sorgulamak yerine, ülkenin başına gelenleri içinde bulunduğu duruma bağlayan ve bunda haklılık gören aymazlarda.
Suç herşey ayan beyan ortada gelişirken, kendisinden çalınan ve vebali her şekilde kendisine ödetilen kayırmacılığı, yolsuzluğu, hırsızlığı görmezden gelenlerde, mübah sayanlarda. 
Suç birey olmaktansa kula kul olmayı marifet sayan, gerçeğe ulaşmaktansa gerçeklerden kaçmayı tercih eden,  bugün kendisinin yarın çocuklarının başına gelen ve geleceklerden bi haber olanlarda, buna rağmen cellatına kurban olma sevdasına düşenlerde. 
Suç sende, bende, bizde, hepimizde…
Buna layığız ki, layık olduğumuzca yönetiliyoruz.
Sormuyoruz, sorgulamıyoruz, araştırmıyoruz, okumuyoruz.
Birbirimizi anlamaya, dinlemeye, fikirlerimize değer vermeye çalışmıyoruz.
Birbirimize sevgiyle sıkıca bağlanmak yerine, aramıza ekilen düşmanlık tohumlarını yeşertmeye çalışıyoruz.
Neye alet olduğumuzun, kimin değirmenine su taşıdığımızın farkında olmadan.
Nereden geldiğimizi unuttuk çoktan, nereye gittiğimizin farkında değiliz.
Uyan ey milletim, gafletten uyan...

Demokrat Tv:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Üye resim
yusuf ürker
sana ve inancına selam olsun, başarılarının devamı dileği ile
Üye resim
yusuf ürker
sevgiler, saygılar sana
Toplam 2 yorum.
Diğer Serdar Demirhan yazıları
Anket
Advert
Dolar
DOLAR
5.8173 TL 5.7941 TL
Euro
EURO
6.4479 TL 6.4222 TL
Hava durumu
Takımlar O G B M Av P
1 Sivasspor 14 9 3 2 16 30
2 Beşiktaş 14 8 3 3 6 27
3 Trabzonspor 14 7 5 2 12 26
4 Başakşehir 14 7 5 2 8 26
5 Fenerbahçe 14 7 4 3 12 25
6 Galatasaray 14 6 5 3 4 23
7 Alanyaspor 14 6 4 4 10 22
8 Malatyaspor 14 5 5 4 10 20
9 Göztepe 14 5 5 4 1 20
10 Denizlispor 14 5 3 6 -1 18
11 14 4 5 5 -6 17
12 Ç. Rizespor 14 5 2 7 -8 17
13 Gençlerbirliği 14 3 5 6 -3 14
14 14 3 5 6 -7 14
15 Kasımpaşa 14 3 3 8 -6 12
16 Antalyaspor 14 3 3 8 -13 12
17 Kayserispor 14 2 4 8 -16 10
18 Ankaragücü 14 2 3 9 -19 9

TARİH 12.12.2019 SAAT 01:20:01
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV