Advert Advert
Advert Advert
Advert

Albayrak'ın link alışkanlığına muhalefetten ilginç çözüm

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet milletvekillerinin soru önergelerini internet sitesi linki göndererek cevaplandırması sürekli eleştiriliyor.
Albayrak'ın link alışkanlığına muhalefetten ilginç çözüm

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın muhalefet milletvekillerinin soru önergelerini internet sitesi linki göndererek cevaplandırması sürekli eleştiriliyor.

Bakan Albayrak’ın link gönderme alışkanlığı, önergeleri geçiştirilen, yönelttikleri soruların cevabını alamayan muhalefet milletvekillerini bezdirdi.

CHP’Lİ TANAL ALBAYRAK’IN LİNK ALIŞKANLIĞINI ÖNERGE YAPTI!

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Albayrak’ın bu sefer soru önergesinin yanıtı olarak kendisine internet sitesi adresi yollamasını engellemek için ilginç bir yönteme başvurdu.

Tanal, Bakan Berat Albayrak’ın milletvekillerine link yollama alışkanlığını konu edinen bir soru önergesi hazırladı.

Tanal önergesinde, Albayrak’a vekillerin soru önergelerini sadece link göndererek cevaplandırılmasının gerekçesini sordu.

Tanal, “Bundan sonraki süreçte diğer bakanlar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı gibi link göndermeden milletvekillerinin soru önergelerini cevaplandıracak mısınız?” sorusunu yöneltti.

Mahmut Tanal

ALBAYRAK İLK BİR ÖNERGEYİ LİNKSİZ CEVAPLANDIRACAK MI?

Albayrak’ın CHP’li Tanal’ın bu soru önergesini nasıl yanıtlayacağı merak ediliyor.

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’ın Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi şöyle:

TBMM’nin 27. Yasama Dönemi’nde internet sitesi adresi, link göndermeyerek cevaplandırdığınız soru önergesi var mıdır? Şayet varsa Hazine ve Maliye Bakanı sıfatıyla internet sitesi linki göndermeyerek cevaplandırdığınız soru önergesi sayısı kaçtır?

Milletvekillerinin soru önergelerinin sadece link gönderilerek cevaplandırılmasının gerekçesi nedir?

Milletvekillerinin taleplerini karşılamayan, aradıkları cevaplara ilişkin bilgileri barındırmayan internet sitesi adresi, link gönderme uygulaması, oylarıyla seçildikleri halkı temsil eden milletvekillerinin denetim görevlerini yerine getirmelerini engellemek değil midir?

Bundan sonraki süreçte diğer bakanlar ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı gibi link göndermeden milletvekillerinin soru önergelerini cevaplandıracak mısınız?

Bu haber eklendi 1070 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8053 TL 7.7741 TL
Euro
EURO
9.4938 TL 9.4559 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.12.2020 SAAT 00:50:32
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV