Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ekonomiyi değerlendiren İYİ Partili Ağıralioğlu: AKP'nin şansı kalmadı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu katıldığı televizyon programında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Müminin görevi yoklukta sabretmektir, gerçek mümin acıyı bal eyleyendir” sözlerini eleştirdi.
Ekonomiyi değerlendiren İYİ Partili Ağıralioğlu: AKP'nin şansı kalmadı

Her hafta Cuma günü Kanal 42 Televizyonunda yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu oldu. Ağıralioğlu, programda ekonomik gidişat ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Müminin görevi yoklukta sabretmektir, gerçek mümin acıyı bal eyleyendir” sözlerine sert sözlerle yüklendi.

“ACIYI SİZ VE YANDAŞ MÜTEAHHİTLERİNİZ BAL EYLEYİN”

Acıyı bal edeceklerin önce önden giden isimlerden olması gerektiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanına “Fedakarlığa kendinizden başlarsanız millet de size destek verir. Sabır tavsiye edilen milletin yanına kendinize yakın müteahhitleri katamamışsanız, bu sabır tavsiyesi size hürmetsizlik olarak döner” dedi. Köprülerden geçiş garantisi verilen ve hiçbir taksit ödemesinin aksatılmadığı müteahhitlere “Çok zor dönemdeyiz. Milletimiz de fakirlik çekiyor. Her ay size taahhüt edip de ödediğimiz bu paraları bir iki yıl tehir ediyoruz” denilmesi gerektiğini aktaran Ağıralioğlu, şunları söyledi: “Bunları diyemiyorsanız, vatandaşınıza da sabırdan bahsedemezsiniz. Yolculuğunuzun başında parmağınızdaki yüzüğü gösterip ‘Bundan başka malım yok’ sözünü idealizminizin payandası haline getirmişseniz bugün aynı ahlakı taşımak zorundasınız. Taşımıyorsanız milletinize fedakarlıktan bahsedemezsiniz. Nasihatlarla iktidara gelen bir kadro var. Makam aracı şatafatı, lüks, debdebe, itibardan tasarruf olmaz laflarının arkasındaki israf mekanizmasını görünce milletinize sabır tavsiye etmek, milletinize hürmetsizliktir. Müteahhitlerinize sabır tavsiye edemiyor da dar gelirlere sabır tavsiye ediyorsanız bu milletinize hürmetsizliktir.”

AKP’NİN PİYASAYA MÜDAHALE EDECEK ŞANSI KALMADI

“Pandemi ile mücadele sürecinde ıban numarası paylaşılan bir devlet olduk” diyen Ağıralioğlu, “Memleket kötü yöneltildi, kaynaklar israf edildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiyi iyi yönetemiyor. Dolar olmuş 8 lira. Dolarla benim hiçbir işim yok hissiyatı taşıyan bir Ekonomi Bakanımız var. Dolardaki en ufak bir hareketliliğin ekonomimize getirdiği yük ortadayken ‘dolarla mı maaş alıyoruz’ diyen bir Ekonomi Bakanımız var. Sayın Cumhurbaşkanı geçen gün bize bir müjde verdi. Doğu Akdeniz’de doğalgaz keşfinin yapıldığı açıklandı. 58 milyar dolarlık doğalgaz rezervi bulunduğu ifade edildi. Ekonomi yönetimi maharetle yapılamadığı için bulunan ama henüz çıkarılamayan bu rezervin, son dönemdeki döviz hareketliliğinden dolayı 30 milyar doları uçtu. Dövizin yukarı yönlü seyri biraz daha devam ederse bu rezervin birkaç yıl sonra bize getireceği hesap edilen bütün kârının hepsini yakında kaybedeceğiz. Bir şey bulmaktan ziyade elindekini doğru yönetmek daha önemliymiş. Doları 6 lirada tutabilmek için 100 milyar dolar para harcandı. Dolar 8 lira oldu, döviz rezervi kalmadı. Ekonomi Bakanı hala ‘Dolarla mı maaş alıyorsunuz’ diyor. Beyefendi, dolarla maaş almıyoruz ama senin yönettiğin ekonomide elde döviz kalmadı. Artık, AK Parti’nin piyasalara müdahale etme şansı da kalmadı. Ekonomi çok iyiyse vatandaş neden hissetmiyor? Her şey yolundaysa ödenmez borçlar, icralık dosyalar, batan ticarethaneler neden arttı? İşsizlik, enflasyon ‘Geçinemiyoruz’ söylemleri neden artıyor? Berat Albayrak, ekonomi yönetiminde bu kadar başarılıysa bu sonuç ne? Türkiye’de bir güven bunalımı var. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin karnesi de zayıf. Hani faiz düştü mü? İşsizlik azaldı mı?” şeklinde konuştu.

 

Bu haber eklendi 1046 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer EKONOMİ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8233 TL 7.7921 TL
Euro
EURO
9.3296 TL 9.2923 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 30.11.2020 SAAT 02:36:28
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV