Advert Advert
Advert Advert
Advert

Türkiye'de bir ilk. Belediyeden AKP İl Başkanlığı'na VIP sokak

Çorum Belediyesi, AKP Çorum İl Başkanlığı’nın bulunduğu Maliye 3. Sokağa açılır-kapılır bariyer koydu. Uygulama ile sokağa aynı bölgede bulunan durağa ait taksiler dışında sadece AKP İl Başkanlığı'na gelen araçlar girebilecek. Açılır-kapılır bariyerin kumandasının ise AKP İl binasındaki bir görevlide olduğu belirtildi.
Türkiye'de bir ilk. Belediyeden AKP İl Başkanlığı'na VIP sokak

AKP'li Çorum Belediyesi, şehirde trafiğe kapalı halde bulunan Maliye 3. Sokağı'nda dikkat çeken bir uygulama başlattı.

Belediye ekipleri, sokakta yaptığı çalışma ile bölgede bulunan taksi durağına ait taksiler için ayrı bir geçiş alanı yaptıktan sonra, sokağa açılır-kapanır barikat koydu.

Kumandasının AKP İl Başkanlığı'nda olduğu barikat, sadece AKP’li üst düzey yetkililer ve devlet kademelerinde görevlilerin geçişi sırasında açılacak.

Çorum Belediyesi ise, CHP'li ve İYİ Partili belediye meclis üyelerinin tarafından gündeme getirilen barikat ile ilgili açıklamada uygulamayı savundu.

Belediye, yapılan işlemle AKP'yi ziyarete gelen devlet büyüklerinin sokakları dolaşmasının engellendiğini ve sokağın sivil araç alana girmesinin önüne geçildiğini belirtti.

Belediyenin açıklaması şu şekilde;

“Bu sokak taşıt trafiğine zaten kapalı idi. Devlet büyüklerimizin geldiğinde ara sokaklardan AKP parti binamıza geçiyordu. Orada bulunan taksi durağını kaldırıma taşıdık ve açılır – kapanır bariyer koyduk. Bu işlemi yaparak partimizi ziyarete gelen Devlet büyüklerimizin sokakları dolaşmasını engelleyerek direkt olarak geçişini sağladık. Amacımızda art niyet yok. Zaten Maliye 3. Sokakta taşıt trafiği olmuyordu. Sivil araçların o alana girerek park etmesinin de önüne geçmiş olduk. Biz oradaki taksilerin işlemesi için kaldırımı daraltarak cep açtık” ifadeleri kullanıldı.

10a9b500-862f-42d7-94b9-0ea288153acf.jpg

“UYGULAMA BİRİLERİNE İMTİYAZ TANIYOR”

Sokağa konulan barikat ile ilgili açıklamada bulunan Çorum Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz ise, “Bu uygulama ne etiktir ne de ahlakidir. Böyle bir uygulama birilerine ayrıcalık ve imtiyaz tanımaktır. O zaman her siyasi parti kendi binasına yakın olan sokakları zapt etsin. Kabul edilir bir iş değildir” diye konuştu.

6709e977-a570-4c16-b9ad-0f7ffc0c400b.jpg

“YANGIN VE FELAKET DURUMUNDA NE OLUR”

Uygulamaya bir tepki de  İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı'ndan geldi. Özsaçmacı, barikatın olası bir doğal afet durumunda sorun yaratacağını dile getirerek, “Devletin ve Milletin sokağını, kamunun olan yol ve kaldırımı kendi kişisel ihtiyaçları için belediye marifetiyle ve kamunun yani milletin malzemeleri ile yola bariyer kurulmuştur. Bu durum devletin, milletin malını gasptır. Gaspçı AKP ile işbirlikçi belediyeyi kınıyorum. Aynı zamanda oradaki oturan aile ve iş yeri olan esnafın olumsuz gelişmeler olması durumunda yangında veya bir felakette buranın anahtarı AKP’den mi isteyeceğiz” dedi.

ab0f2528-d92e-40d3-94db-8375d1ed86b4.jpg

Bu haber eklendi 1047 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8053 TL 7.7741 TL
Euro
EURO
9.4938 TL 9.4559 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.12.2020 SAAT 01:48:52
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV