Advert Advert
Advert Advert
Advert

Sinan Oğan'dan İYİ Partili Aytun Çıray'a sert tepki

İYİ Parti Milletvekili Aytuğ Çırağ'ın liste dışı kaldığı kurultaydan bu yana ilk defa Uğur Dündar'a yaptığı açıklamalara eski MHP milletvekili TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan'dan tepki geldi. Oğan, "İç sorunlarınıza ismimi katmayın!" çıkışında bulundu.
Sinan Oğan'dan İYİ Partili Aytun Çıray'a sert tepki

İYİ Parti Milletvekili Aytuğ Çırağ'ın liste dışı kaldığı kurultaydan sonra Uğur Dündar'a  yaptığı açıklamanın ardından TÜRKSAM Başkanı Dr. Sinan Oğan'dan Aytun Çıray'a tepki geldi.

Gazeteci Uğur Dündar'ın "Peki Sayın Akşener'in, Sayın Bahçeli dışındaki rakipleri Sayın Ümit Özdağ ve Sayın Koray Aydın'ın kuruluştaki rolü neydi?" sorusuna İYİ Partili Çıray;

"Sayın Özdağ en baştan kuruluşun tam içindeydi. Ama Sayın Aydın başlangıçta yoktu. Bunu Sayın Akşener'le görüşmelerimizden biliyorum. Bir gün kendiliğinden bana, “Koray Aydın'ı ve Sinan Oğan'ı partiye davet etmeyeceğim” dedi. Sonradan öğrendim ki, bunu başkalarına da söylemiş. Ben bunu Koray Bey'in geçmişte ona “FETÖ'cüler Meral Akşener'i destekliyor” demesine bağladım. Ama bir sabah Sayın Aydın TV'ye çıktı “Bahçeli tarzı” sürprizle, “Teşkilât başkanı oldum ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Akşener” dedi. Bu benim için tam bir şoktu. Ama görmezden geldim. Çünkü daha parti kurulmadan “post kavgası yapılıyor” görüntüsü ile ölü doğuma neden olabilirdik." diye cevap vermişti. 

Sinan Oğan: "ihraç edilmiş olsamda  benim yuvam Mhp'dir"

 İYİ Partili Çıray'ın açıklamalarında ismi geçen TÜRKSAM Başkanı eski MHP' milletvekili Sinan Oğan "İç sorunlarınıza ismimi katmayın!" çıkışında bulundu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Oğan, şu ifadeleri kullandı:

"İyi Parti’nin kuruluş sürecinde çok sayıda heyet parti kuruluşunda yer almam için bana geldi, hepsine kesin bir dille MHP dışında başka bir oluşumda yer almayacağımı söyledim. Gitmeyeceğim yere “almayacaklarını” söylemeleri abesle iştigal olmuş!"

Bu haber eklendi 10521 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 14:39:53
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV