Advert Advert
Advert Advert
Advert

TBMM'de bütçe krizi! En geç gece 12'ye kadar teslim edilmesi gerekiyor!

2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin kanun uyarınca TBMM’ye sunulmasının son günü olmasına rağmen bütçe hala TBMM’ye sunulamadı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu “Saat gece 12’yi geçerse TBMM Başkanı sürenin geçtiği gerekçesiyle kanun teklifini işleme almayabilir” dedi.
TBMM'de bütçe krizi! En geç gece 12'ye kadar teslim edilmesi gerekiyor!

En geç 17 Ekim’de TBMM Başkanlığına sunulması gereken 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi mesai saatinin dolmasına rağmen TBMM Başkanlığı’na teslim edilmedi. Konu hakkında açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu şöyle konuştu.

“BU OLAY AKP İKTİDARININ LİYAKATSİZLİK YÖNETİMİNİN SUÇUDUR” 

“Bütçe teklifinin hafta içerisinde TBMM’ye gelmesi gerekirdi. Teklifin meclise sunulması için son gün olmasına rağmen mesai saatleri içerisinde sunulamadı. Muhtemelen bu gece 12’ye kadar verecekler ama bütçedeki bilgileri karartmaya yönelik bir anlayışları olduğu için hala sunmamış olabilirler. Eğer gece 12’yi TBMM Başkanı sürenin geçtiği gerekçesiyle kanun teklifini işleme almayabilir. Bu nedenle özel kanun değişikliği gerekebilir. Bu olay AKP iktidarının ülke yönetimini beceremediğinin de bir göstergesidir.  Teklifin mesai saatleri içerisinde verilememesiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin liyakatsiz ülke yönetimiyle yürütmenin ve bürokrasinin aciz duruma düşürüldüğünü görüyoruz.”

 

Bu haber eklendi 1049 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 14:21:14
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV