Advert Advert
Advert Advert
Advert

O isimden çok konuşulacak iddia: “İYİ Parti’den bir bölüm milletvekili MHP'ye geçecek”

İYİ Parti'de yaşanan gelişmeleri TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, A Haber'e değerlendirdi.
O isimden çok konuşulacak iddia: “İYİ Parti’den bir bölüm milletvekili MHP'ye geçecek”

TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, "Bu son toplantıda görev dağılımına baktığımızda Meral Akşener tercihini Koray Aydın'dan yana kullandığını gördük.

Bu milletvekilleri de aslında grup toplantılarına katılmayarak bir anlamda da Meral Akşener'e bayrak açmış durumdalar. Şimdi bu nereye doğru gider?

Bunun bir kopmaya yol açacağı ve Sayın Devlet Bahçeli, kapıyı aralarsa bir kısmının MHP'ye geçeceği bir kısmının başka partilere geçebileceği ama bunun çok sürdürülemeyeceği çünkü; bir adım sonrasının Koray Aydın'ın bunları milletvekili listesine koymayacağı yorumda yapılıyor. Çok gerçekçi bir yorum" şeklindeki ifadeleri kullandı.

 

"BU KOPMA BİRAZ ZAMAN ALACAK"

Bu kopmaya doğru gidebilir yorumunu yapan Melik Yiğitel, "Bu kopma biraz zaman alacak. Çünkü en son tekrar bu isimlerden Aytun Çıray, Meral Akşener ile bir görüşme yaptı. Bu isimlerin bir sözcüsü gibi (İsmail Koncuk, Ümit Özdağ, Durmuş Yılmaz, Ayhan Erel, Feridun Bahşi) ve buna bir çözüm bulmaları gerektiği Koray Aydın'a bir şekilde müeyyide (yaptırım) uygulanması gerektiğini ifade etti. Ama Akşener'in buna dair yorum yapmadığı yani; 'Koray Aydın değerli bir siyasetçi birlikte yola çıktık. Ancak sizi de kaybetmek istemiyorum' dedi. Fakat bu kendilerini tatmin etmedi. O yüzden Salı günü grup toplantısına katılmadılar" dedi.

Bu hafta içinde İYİ Partili vekiller, geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yine grup toplantısına katılmadı.

Toplantıda İsmail Koncuk, Ümit Özdağ, Durmuş Yılmaz, Ayhan Erel, Feridun Bahşi ve Aytun Çıray'ın gibi isimler yine yer almadı.

Genel Başkan Meral Akşener geçen hafta Koray Aydın'ın yeniden yönetime girmesine itiraz eden milletvekillerini tek tek çağırmış sorunun aşılması için ikna çabasında bulunmuştu.

Ancak Meral Akşener'in vekillerle görüşmesi de sonuç vermedi.

Yaşananlara "ahlaksız operasyon" benzetmesi yapan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, tepkilerinin sonuç alıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

Bu haber eklendi 1065 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 12:10:06
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV