Advert Advert
Advert Advert
Advert

CHP'li Seyit Torun iktidarın AKP'li belediyelere kaynak aktarma planını böyle deşifre etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde kurulacak Türkiye Çevre Ajansı üzerinden AKP'li belediyelere para aktarılacağını iddia etti. Torun, "Burada açıkça, muhalefet belediyelerine mali yük getirip, iktidarın belediyelerine kaynak aktarılmasının önü açılıyor” dedi.
CHP'li Seyit Torun iktidarın AKP'li belediyelere kaynak aktarma planını böyle deşifre etti

ANKA'da yer alan habere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP olarak çevrenin korunmasıyla ilgili düzenlemeleri desteklemeye hazır olduklarını, fakat görüşülen teklifte tehlikeli maddelerin yer aldığını belirtti.

CHP’li Torun, görüşülen teklifin 4’üncü maddesinde ajansın uygun gördüğü belediyelere mali ve teknik destek sağlanacağının belirtildiğini ifade ederek, "Peki hangi belediyelere ne koşulda destek sağlanacak? Burada partizanca bir anlayışla hareket edilmeyeceğinin garantisi var mı? Burada açıkça, muhalefet belediyelerine mali yük getirip, iktidarın belediyelerine kaynak aktarılmasının önü açılıyor." dedi.

Teklife göre yüksek bütçeli kurulması planlanan Türkiye Çevre Ajansı’nın ihalelerine ilişkin usul ve esasları Cumhurbaşkanı’nın belirleyeceğine dikkat çeken Torun, "Kamu İhale Kanunu hükümleri uygulanmayacak. Sarayda oturan ve her şeye karar veren tek adam, Ajansın milyonluk ihalelerinde dahi söz sahibi olacak." diye konuştu.

"30 BİN TL’LİK BALLI MAAŞ ALACAK"

Torun, ajansın yönetimine 7 üyenin Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın ‘keyfine’ göre atayacağını söyleyerek, "Başkanı 30 bin liraya kadar maaş alabilecek. Bir kere atamaların bu şekilde yapılacak olması Anayasa’nın 128. Maddesine açıkça aykırı. Millet yoksulluğun altında inim inim inlerken burada ballı maaşlı yeni bir arpalık kuruluyor." dedi. 

 

Bu haber eklendi 1039 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 14:14:01
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV