Advert Advert
Advert Advert
Advert

MHP’den çok konuşulacak ifadeler: Darbe olsaydı Cumhurbaşkanı kim olacaktı

Mustafa Kalaycı, "FETÖ’nün siyasi ayağına girilmedi" dedi.
MHP’den çok konuşulacak ifadeler: Darbe olsaydı Cumhurbaşkanı kim olacaktı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, "FETÖ’nün siyasi ayağına girilmedi. Darbelerin ardında hep bir siyasi desteğin olduğu görülmüştür. FETÖ’cülerin öncelikli hedefi sayın Cumhurbaşkanını devirmekti. Peki Cumhurbaşkanı, Başbakan kim olacaktı?" dedi.

Kanal 42 Televizyonunda her hafta Cuma günü yayınlanan Sümen 6 programına bu hafta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, konuk oldu.

Kalaycı, programda FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kalaycı, FETÖ’nün Türkiye’nin kılcal damarlarına kadar işlediğini, bugün bile bazı önemli noktalarda FETÖ’cülerin varlığını duyduklarını ifade etti.

FETÖ’nün siyasi ayağı meselesini parti olarak gündeme getirdiklerini, CHP’nin de bu konu ile ilgili söylemlerinin olduğunu aktaran Kalaycı, şunları söyledi:

“CHP, hatta bazı isimlerin varlığından bahsetti. FETÖ ile bağlantılı bazı Milletvekillerinin olduğunu dile getirdi. Bizim elimizde bir milletvekili ismi yok. İstihbaratın elinde isimler var mı onu da bilmiyoruz. FETÖ’nün her ayağına girildi, siyasi ayağına girilmedi. Somut belgelendirme olayında mı sorun var, onu bilemiyoruz. Bu işleyişi sürdürecek olanlar savcılarımızdır. Yani işin siyasi ayağını ortaya çıkaracaklar, savcılardır. Geçmiş darbe girişimleri ve sonrasında yaşananlara bakılacak olursa, bu işlerin tek başına ordunun yapabileceği bir iş olmadığı anlaşılır. Darbelerin ardında hep bir siyasi desteğin olduğu görülmüştür. FETÖ’cülerin öncelikli hedefi sayın Cumhurbaşkanını devirmekti. Peki Cumhurbaşkanı, Başbakan kim olacaktı? Önceki darbelere bakılacak olursa 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de eğer darbe girişimi başarılı olsaydı, ülkenin başına getirilecek isim bize göre belliydi. Darbe girişimini planlayanlar, işin siyasi ayağını da es geçmediler. FETÖ’nün muhakkak siyasi ayağı var. FETÖ ile mücadelenin siyasi ayağında eksiklikler var. Bu iş, yargının işi.”

Bu haber eklendi 10209 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 12:14:43
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV