Advert Advert
Advert Advert
Advert

İYİ Parti'den bomba CHP çıkışı

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, partisinin olağan kurultayı sonrası izleyecekleri yol haritasından, gündemdeki gelişmelere kadar ANKA’nın sorularını yanıtladı.
İYİ Parti'den bomba CHP çıkışı

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz“İYİ Parti iktidar olma hedefiyle kuruldu. Bizim olaylara farklı bakış açılarımız, farklı politik duruşlarımız var ama müşterek doğrularda ve ayrılarda da asgari nezaketi ve tahammülü birbirimize göstermeye çalışıyoruz. İYİ Parti, şiddet ve ötekileştirme dilini reddederek daha dingin ses tonuyla, etkili konuşarak ve dinleyerek iletişim kurmaya çalışıyor. CHP ile aramızdaki ilişki, saygın bir işbirliği. İttifak kavramını MHP ve AKP tanımlıyor. Onlarınki ittifaksa bizimki değil, bizimki ittifaksa onların ilişkisinin adı ittifak değil. Kavramsal bir sorun var ortada. Bizimki seçim dönemlerinde ortaya çıkan, bir araya gelinen, çerçevesi belirlenen işbirliği. İYİ Parti için AKP, MHP gibi CHP ve diğer partiler de siyasi rakibimiz. Biz kimseyi düşmanımız olarak görmüyoruz, herkes bizim siyasi rakibimiz. Ama nezaket ve tahammülle bu süreçleri götürebilme, rekabete de şıklık kazandırabilme… Çünkü CHP, AKP, MHP bu topluma ne kadar bir şeyler katmaya yönelirlerse bundan millet kazanacak. İnsanları ötekileştirerek, itham edilerek ne siyasete bir şey kazandırabiliriz ne millete faydamız olabilir. İYİ Parti; iktidar olmayı hedeflemiş, Türk siyasetine damga vurmaya karar vermiş bir parti” dedi.

"MİLLİYETÇİLİK, UTANACAĞIMIZ BİR KAVRAM DEĞİL"

Poyraz, “İYİ Parti, MHP kongre sürecinden sonra kurulmadı, Bu ucube sisteme karşı duruş sergileyen herkes… Burada önemli bir ayrım var. Türk milliyetçileri kuruluşta rol almıştır. İYİ Parti kendini; demokrat, kalkınmacı ve milliyetçi olarak tanımlıyor. Bu bizim gizleyeceğimiz veya utanacağımız bir kavram değil. Ancak İYİ Parti kurulduğunda sınıflaştırmaları inkar ederek ortaya çıktı. İYİ Parti’de İYİ Partililik kavramı var. Hangi siyasi ekolden gelirsem geleyim ben İYİ Partiliyim. Bu ülkenin değerlerine kimse karşı değil. Bakmayın söz söylediğimize. Bugün MHP’yi, AKP’yi, CHP’yi vatan haini ilan edebilir misiniz? Nasıl insanlar siyaset yaptığı bu topraklara ihanet etmeyi aklından geçirebilir? İnsanın insan olma koşulu ortadan kalkmış olur. Biz ötekileştirme ve kutuplaştırmayı reddederken kendi içimizde bir sınıflaştırmayı sağlıksız buluyorum. İYİ Partililik kavramı vardır. Kimsenin üzerinden gömleğini çıkarmadığı bir parti” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi 10652 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 11:15:06
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV