Advert Advert
Advert Advert
Advert

Işıkçılar Cemaati Erdoğan'ın sözlerini hedef aldı

Türkiye gazetesi Yayın Koordinatörü Koç, 24.09.2020 yazısında Erdoğan'ın iki yıl önce söylediklerini hedef aldı.
Işıkçılar Cemaati Erdoğan'ın sözlerini hedef aldı

Tarih: 8 Mart 2018'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü Programı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı isimlerin kadınlarla ilgili açıklamalarına değinerek, "Bu konuda marjinalleri asla dikkate almayız. Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Anlamak mümkün değil" dedi.

Konuşmanın asıl vurucu olan kısmı ise, İslam’la ilgiliydi. Erdoğan, “Marjinalleri asla dikkate almayız. Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar, çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır. Siz İslam’ı 14 asır, 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız… İslam’ın güzelliği burada zaten, önemi burada. Şimdi birçok hoca efendi tabi beni tefe koyup çalacak, o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın, mesele orada” dedi.

Erdoğan’ın, İslam’ın güncellenmesiyle ilgili sözleri çok tartışıldı.

TÜRKİYE GAZETESİ YAZARI KOÇ: BOZUK FİKİRLİLER

Erdoğan’ın sözleri üzerine başlayan tartışma küllenmişken, Işıkçılar cemaatinin yayın organı Türkiye gazetesinin Yayın Koordinatörü Yücel Koç, bugünkü köşesinde “Türkiye’de Selefi tehdidi” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Koç yazısında, İslam’ın günün şartlarına göre yorumlanması gerektiğini söyleyenlerin “bozuk fikirli” olduklarını söyledi.

Yücel Koç, yazısında şunları kaydetti:

“FETÖ belasından sonra coğrafyamızda en büyük tehdidi oluşturan Selefi, Vehhabi ve Şia akımlarına, birilerini rahatsız etme pahasına ısrarla vurgu yapıyoruz.

Ve üstüne basa basa diyoruz ki: Asırlarca hilafet sancağını taşımış bir milletin içine düştüğü bu durumun izahı nedir?..

 

İslamiyet’le ilk şereflenenlerden olan, asırlarca dinimize büyük hizmetler yapan bu asil millet, nasıl bir boşluğa sürüklendi ki, bugün ucu dışarıda sapkın akımların tuzağına düşmekte?

Ehl-i sünnet yoluna aykırı biçimde sünneti, dört hak mezhebi, Anadolu irfanının ana damarını oluşturan Matüridi-Hanefi çizgiyi inkâr eden zihniyet bizim topraklarımıza nasıl ve kimler tarafından taşındı?

Söyleyeyim; “İslamiyet’i günün şartlarına göre yeniden yorumlamak gerekir” diyen bozuk fikirli sözde din adamları ve akademisyenler aracılığıyla…

28 Şubatçıların hocası Yaşar Nuri Öztürk ne diyorsa, bunlar da papağan gibi aynısını tekrarlıyor.

Aradaki fark, Öztürk laik-Kemalist zihniyetin hocasıydı, bunlar AK Parti’ye yakın görünüyor.

Her ikisinin de amacı aynı…

Üstelik FETÖ’nün yapmaya çalıştığı ile de bire bir örtüşüyor!..

Tuhaf değil mi?”

Yücel Koç, söz konusu satırlarıyla, Erdoğan’ın iki yıl önce söylediklerini hedef aldı.

Bu haber eklendi 1058 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 11:17:36
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV