Advert Advert
Advert Advert
Advert

Akp ile İmamoğlu düellosu, mahkemelik oluyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Akp restleşmesi mahkemeye taşınıyor
Akp ile İmamoğlu düellosu, mahkemelik oluyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun veto ettiği ve bir kez daha görüşülmek üzere İBB Meclisi'ne geri gönderdiği 5 raporla ilgili olarak AKP grubu kararında ısrar etti.

AKP grubunun yeniden kabul ettiği kararlarla ilgili İmamoğlu'nun yeniden veto etme hakkı kalmadı. Onaylamak durumunda olan İmamoğlu'nun söz konusu dosyaları yargıya taşıma hakkı bulunuyor.

İmamoğlu'nun veto ettiği dosyalardan birinde İBB'nin şirketlerinden KİPTAŞ'ın mülkiyetindeki Başakşehir'deki bir parsel de bulunuyor.

AKP grubunun önergesiyle, Başak Mahallesi’ndeki parsel ‘Sosyal Kültürel Tesis Alanın'dan "Yeşil Alana" alınmıştı. Uzun yıllar üzerinde bir marketin bulunduğu parsel üzerine, 2019 seçimlerinden kısa süre önce, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Gençlik ve Spor Merkezi Yapımına Başlıyoruz" pankartı asmıştı. İmamoğlu, bu kararı veto etmişti.

İSTANBUL'A İHANET ALIŞKANLIĞINIZDAN VAZGEÇECEKSİNİZ

Konuyla ilgili olarak söz alan İBB meclis Üyesi Hayrettin Özbakır şunları söyledi:

“Adalet ve Kalkınma Partisi Başakşehir meclis üyelerinin vermiş oldukları önerge ile İBB Kiptaş’a ait Başakşehir’deki gayrimenkulü yeşil alana çevrilmesini istiyorlar. İstanbul’da ekoloji yeşil alan hakkında söz söyleyecek son makam Ak Partili Başakşehir belediye yöneticileridir. Daha düne kadar 23 Haziran 2019 seçimleri öncesi İBB’den Kiptaş’a arazi transferi yapanlar, Habitat ödüllü güzelim Bahçeşehir göleti imara açıp betona gömenler, Kayaşehirde 750 dönüm yeşil alan olacak araziyi TÜRGEV’e servis edenlersiniz. Yağmacı mantığıyla İBB’nin İstanbul halkının mal varlığını yağmalamak için meclis çoğunluğunuza güvenip önerge vereceksiniz.”

AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş ise, “CHP ile arkadaşlar ikide bir imardan, AVM içerikten bahsediyorlar. “Çok büyük bir çelişki var burada bir bakın bu rezidansların bulunduğu yerler rezidanslarda oturan oy alanların oranı CHP'li belediyelerin bulunduğu binalar” dedi.

Bu haber eklendi 1045 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.9641 TL 7.9324 TL
Euro
EURO
9.4252 TL 9.3876 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.10.2020 SAAT 11:48:39
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV