Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ankara'da flaş korona alarmı

Ankara Tabip Odası’nın ketteki hastanelerin dolması ve yoğun bakımlarda boş yer kalmamasıyla ilgili açıklama sonrası flaş bir karar geldi. Ankara’daki hastanelerde zorunlu olmayan yatışlar ertelenirken, boş yoğun bakım yataklarının tamamı korona tedavisine ayrıldı. Ankara’daki korona alarmının belgesi ortaya çıktı.
Ankara'da flaş korona alarmı

Ankara’da İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm başkanlığında yapılan  "Pandemi Değerlendirme Toplantısı"nda önemli kararlar alındı. Son dönemde kentteki hastanelerin korona virüs hastalarıyla dolması nedeniyle alınan karar ile birlikte hastanelerde zorunlu olmayan yatışlar ertelenirken, boş yoğun bakım yataklarının tamamı korona tedavisine ayrıldı.

"Pandemi Değerlendirme Toplantısı"nda alınan kararla, kent genelindeki hastanelerin klinik servis yatağı sayısının yarısı Covid-19 tedavisi için ayrılacak.Boş yoğun bakım yataklarının tamamı da bu tedaviye ayrıldı. Ayrıca hastanelere zorunlu olmayan cerrahi vaka alımı durduruldu. Zorunlu olmayan yatışların da ertelendiği bildirildi.

e7a55383-ca2d-473c-9f7c-9e4418d5c325.jpg

Bu haber eklendi 1061 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 30.09.2020 SAAT 05:52:34
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV