Advert Advert
Advert Advert
Advert

Twitter Türkiye'de yasaklanıyor mu?

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, Twitter'ın Türkiye'de temsilci açmayı kabul etmediğini söyledi. HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Bostancı'nın "Twitter dışında sorun görünmüyor." dediğini aktardı. Öte yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da katıldığı canlı yayında konuya ilişkin konuştu.
Twitter Türkiye'de yasaklanıyor mu?

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı'nın sosyal medya düzenlemesine ilişkin, "Ağırlıklı olarak Türkiye’de temsilci bulundurmayı kabul ettiler. Bir tek Twitter olumlu cevap vermedi, orada bir sıkıntı görülüyor." dediğini aktardı.

Sarıkaya, "Temsilci bulunması halinde bir kişinin hakkında çıkan olumsuz yayınları ortadan kaldırması için başvurabileceğini, 48 saat içinde de bunun kaldırılacağını da sözlerine ekledi." dedi.

Sarıkaya, yazısında şunları kaydetti:

"Sosyal ağ sağlayıcıların Rusya’da olduğu gibi bazı hükümlere uymama durumunda ne olacağı konusunda ise ‘Şu aşamada Twitter dışında sorun görünmüyor’ demekle yetindi."

Bostancı, sağlayıcıların bazı hükümlere uymaması durumunda ne olacağı konusunda ise "Şu aşamada Twitter dışında sorun görünmüyor." ifadesini kullandı. 

Yeni sosyal medya yasasına göre sosyal ağ sağlayıcılarının Türkiye'de temsilci bulundurma şartı getirildi. Düzenleme, 1 Ekim 2020'den itibaren yürürlüğe girecek. Süreçte ne olacağı ise merak konusu. Öyle ki temsilci açmayı reddeden Twitter'ın Türkiye'de yasaklanması da söz konusu.

"SONUNA KADAR MÜZAKEREYİ SÜRDÜRECEĞİZ"

Öte yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada Twitter ile müzakerelerin sonuna kadar sürdürüleceğini ifade etti.

"Gidip Amerikan Kongresi'nde hesap verenler eğer bizimle muhataplık oluşturmak istemiyorlarsa ve sizin yaptığınız yasal düzenlemeleri tanımıyorlarsa dönüp devlete 'Sizinle muhataplık oluşturmak istemiyor bu yapı, sizin yasal düzenlemelerinizi ve siber egemenlik hakkınızı tanımak istemiyor o yüzden onu siz kendi haline bırakın. Siz neden böyle bir düzenleme yapıyorsunuz ki?' diyemezsiniz. Muhataplık için sonuna kadar müzakereleri sürdüreceğiz. Her iki tarafın kazan kazan yaklaşımı ile meseleyi çözeceğine inanıyorum."

 

Bu haber eklendi 1065 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.3688 TL 7.3393 TL
Euro
EURO
8.6997 TL 8.6650 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 15.08.2020 SAAT 08:00:37
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV