Advert Advert
Advert Advert
Advert

Gözaltı kararına Feyzioğlu'ndan tepki

Hatay Barosu Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, Hatay’ın İskenderun ilçesinde gözaltına alındı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu yaşanan olaya tepki gösterdi.
Gözaltı kararına Feyzioğlu'ndan tepki

Hatay Barosu Başkanı Avukat Ekrem Dönmez, Hatay’ın İskenderun ilçesinde gözaltına alındı. TTB Başkanı Metin Feyzioğlu yaşanan olaya tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Feyzioğlu, “Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in ailesiyle yemek yediği sırada polisler tarafından kimlik göstermediği için gözaltına alınmasını kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Feyzioğlu’nun paylaşımları şöyle:

“Olay sonrasında TBB Avukat Hakları Merkezimizin üyesi Av. Şenol Yücesoy Mersin’den Birliğimiz adına destek olmak üzere Hatay’a intikal etmiştir.

Polisin kimlik sorma yetkisi vardır. Ancak PVSK md. 4A’nın özü, polisin tanıdığı halde bir kişiye kimlik sormasına izin vermez.

Kanunen il Cumhuriyet Başsavcısı ile eşit kurumsal pozisyonda bulunan baro başkanının o ilde görev yapan polis memurları ve özellikle amirleri tarafından tanınmaması hayatın olağan akışına aykırıdır.

Bu sebeple Hatay Barosu Başkanına yapılan uygulama ve sonrasındaki fiziki müdahale keyfidir ve kanuna aykırıdır. Sorumlular hakkında adli ve idari yaptırım uygulanması gereklidir. TBB konunun takipçisi olacaktır. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız.”

Bu haber eklendi 10183 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.3823 TL 8.3488 TL
Euro
EURO
10.1951 TL 10.1544 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 13.06.2021 SAAT 14:10:55
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV