Advert Advert
Advert Advert
Advert

"Türkiye’nin en önemli gündemi işsizlik ve yoksulluktur"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu dördüncü istihdam ofisinin açılışında konuştu.
"Türkiye’nin en önemli gündemi işsizlik ve yoksulluktur"

Küçükçekmece, Şişli ve Kartal'ın ardından dördüncü istihdam ofisini Sancaktepe'de açıldı. Açılışı, çalışanlar ve iş yeri temsilcileriyle birlikte gerçekleştiren İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Belediyelerden her şey istenir, her şey talep edilir. Unutulmasın ki; belediyeler, ülkenin işsizlik sorununu çözecek kurumlar değildir. Biz, bugünün ekonomisinin ya da bugünün işsizliğinin sorumlusu olmadığımız gibi çözümüne de çare olabilecek bir kurum değiliz.

Ama sorumluluğu paylaşabilme konusunda azami fikir üreten, iş üreten, ‘Ne yapabiliriz' deyip, çare üreten bir kurum olmayı hedefledik.

Kampanya döneminde, ‘200 bin insana, 5 yıl boyunca iş bulacağız, iş imkanı yaratacağız' dediğimde, sanki İBB'ye 200 bin insan alacakmışız gibi algılandı; hayır. İş arayan, iş bulamayan ya da bazı eksikleri var ve bunu tamamlayamayıp, bazı işlere kendini yönlendiremeyen insanlara rehberlik yapacağız."

Türkiye'nin en önemli gündeminin yoksulluktan kurtulmak olduğunu vurgulayan İmamoğlu, "Covid süreci, Türkiye'nin ve dünyanın bu anlamdaki sıkışıklığını, bu anlamdaki sıkıntılarını büyütmüştür. Böylesi bir ortamda, bazen farklı gündemlerle toplumun meşgul edilmesi yerine birinci sıra konuşulması gereken Türkiye'nin ekonomisidir, işsizliğe çaredir, iş imkanlarıdır.

Bu manada, her ne kadar bazen gündemi başka yere çevirmeye çalışsalar da gündemi değiştirmeye çalışsalar da insanların evlerindeki gündem değişmiyor. İnsanlar, evlerine ekmek parasını götürdüğü derecede mutlu olabilirler. Aksi halde, mutlu olma şansları yoktur." ifadesini kullandı.

 

Bu haber eklendi 1069 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.3688 TL 7.3393 TL
Euro
EURO
8.6997 TL 8.6650 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 15.08.2020 SAAT 07:01:45
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV