Advert Advert
Advert Advert
Advert

Korona tedavisi için ilk kez bir ilaç onaylandı

Kanada Federal Sağlık Bakanlığı’nın, yeni tip koronavirüs tedavisi için "Remdesivir" adlı antiviral ilacı resmen onayladığı bildirildi.
Korona tedavisi için ilk kez bir ilaç onaylandı

Kanada Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde, "Remdesivir, Kanada'daki şiddetli koronavirüs (Kovid-19) semptomları olan hastaların tedavisi için onaylandı" başlığı ile yapılan açıklamada, bunun salgın tedavisi için izin verilen ilk ilaç olduğu kaydedildi.

İlacın faydaları ve yan etkilerinin, altı hafta süren bir incelemeden geçirildiği kaydedilen açıklamada, ayrıca uluslararası raporların da ışığında güvenlik, etkinlik ve kalite verilerinin tarandığı ifade edildi.

Vücut ağırlığı 40 kilogram olan gençlerde kullanılacak

"Remdesivir"in bu süreçte, bakanlık tarafından yürütülen Özel Erişim Programı kapsamında az sayıda Kovid-19 hastasının tedavisinde de kullanıldığı bilgisine yer verilen açıklamada, ilacın, yetişkinler ile 12 yaş ve üstü, vücut ağırlığı en az 40 kilogram olan gençlerde kullanılabileceği belirtildi.

Açıklamada, daha önce Ebola tedavisinde kullanılan ilacın, akciğer iltihaplanması ve ciddi nefes alma sorunu yaşayan Kovid-19 hastalarının tedavisi için onaylı ilaç olduğu hatırlatıldı.

ABD, Singapur ve Japonya tedavide kullanıyor 

Bakanlığın belirlediği şartlara göre ilaç sadece hastaların yakından izlenebileceği sağlık kuruluşlarında kullanılacak. 

"Gilead Sciences" isimli şirket tarafından üretilen "Remdesivir", bir süre önce ABD, Japonya, Singapur ve Avustralya ile bazı Avrupa ülkelerinde Kovid-19 tedavisi için onay almıştı.

Bu haber eklendi 1093 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.2722 TL 7.2432 TL
Euro
EURO
8.5581 TL 8.5240 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.08.2020 SAAT 15:48:01
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV