Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak eleştiri

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Erbaş'a "O koltuğu sadece ve sadece kirletiyorsunuz" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan çok konuşulacak eleştiri

Pertisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş vardı. Kılıçdaroğlu Ayasofya'da kılınana cuma namazı öncesi konuşan Erbaş için çok sert eleştiride bulundu. Kılıçdaroğlu'nun konuşması şu şekilde;​

İstanbul işgal edildiğinde İngiliz Muhipler Cemiyeti kuruluyor. Bir sürü yandaşlar geliyor oraya, dönemin sarayı her türlü desteği veriyor. Mustafa Kemal için idam fermanı çıkarılıyor. 'Neden Türkiye'yi kurtarıyorsun, bak ne güzel keyfimiz yerinde' diye. Sevr anlaşmasını imzaladılar. Rıfat Börekçi de dönemin Diyanet İşleri Başkanı'ydı. O da şeyhülislamın tam aksine fetva verdi.

Tarihi bilmeden belli koltuklara oturursanız kendi tarihinizi reddetip yabancıların size dayattığı tarihi öğrenirseniz siz o koltuğa layık değilsiniz. Çıkacaksınız öyle bir konuşma yapacaksınız ki haddinizi aştığınızı bilecek ve geri almak için çaba harcayacaksınız. Bu o koltuğun hakkını veremiyorsun demektir. Sen erdemli, dürüst değilsin. O kişi bilmeli Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmasaydı bugün o camilerin hiçbirinde 5 vakit ezan okunmazdı. Bunu biliyor musun sen!

Bu haber eklendi 1075 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.0103 TL 6.9823 TL
Euro
EURO
8.2991 TL 8.2660 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 05.08.2020 SAAT 22:05:34
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV