Advert Advert
Advert Advert
Advert

Yılın en büyük ihalesi yine tanıdık şirkete gitti!

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün 2020 yılının en büyük ihalesi AK Parti iktidarı döneminde adını duyuran ve kamu ihalelerinin büyük bir bölümünü alan Kalyon Holding’e verildi.
Yılın en büyük ihalesi yine tanıdık şirkete gitti!

Karayolları Genel Müdürlüğü 12 Haziran tarihinde “Erzurum Aşkale Ayrımı – İspir Devlet Yolu Kırık Tüneli Ve Bağlantı Yolları Yapım İkmal İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün (KGM) bu yılın en büyük ihalenin, 1 milyar 133 milyon 797 bin TL teklif veren Kalyon Holding’e bağlı RSy İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi'nde kaldı. Şirket ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasında 7 Temmuz'da imzalanan sözleşmeye göre de ihale kapsamındaki işlerin üç yıl içerisinde tamamlanması istendi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Karayolları Genel Müdürlüğü, 6 Şubat’ta da “İzmit (Tem Otogar (K1) Köprü, Kavşak Dahil)-Kandıra Bölünmüş Yolu, Ağva-Kandıra-Kaynarca Yolunun Bazı Kesimlerinin Yapım İşi” adı altında bir ihale daha düzenledi. İhale, 628 milyon 889 bin TL’ye Kalyon İnşaat’a verildi. 3 Mart'ta imzalanan sözleşmeyle ihale kapsamındaki işlerin 600 günde tamamlanması istendj. Kalyon Holding ile KGM nin imzaladığı iki ihale toplamı 1 milyar 700 milyon TL’nin üzerine çıktI

Bu haber eklendi 1066 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.0103 TL 6.9823 TL
Euro
EURO
8.2991 TL 8.2660 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 05.08.2020 SAAT 21:57:52
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV