Advert Advert
Advert Advert
Advert

Eski özel kalemden flaş iddia: "Gül ve Davutoğlu'nu coşkulu anons ettiği için..."

15 Temmuz gecesi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Sema Silkin Ün, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yaşananları anlattı. Ün, "15 Temmuz sonrasında Kısıklı'da kurulan kürsüde Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nu coşkulu bir şekilde anons eden sunucunun görevine son verildi" açıklamasında bulundu.
Eski özel kalemden flaş iddia: "Gül ve Davutoğlu'nu coşkulu anons ettiği için..."

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, “15 Temmuz Ruhuyla Geleceğe” belgeselinde o gece ve sonrasında yaşananlara dair açıklamalarda bulundu. 

Karar'da yer alan habere göre 15 Temmuz gecesi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Sema Silkin Ün, “Bütün küskünlüklerin, dargınlıkların, ötekileştirmelerin, geçmişe yönelik hesaplaşmaların son bulacağı yeni bir hikaye bekliyorduk” sözleriyle 15 sonrası yaşananlardan dolayı yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

Sema Silkin Ün’ün anlattıkları şöyle: 

O gece sunabildiğim bir mütevazı katkı varsa Cumhurbaşkanına ulaşamayanlara kendisinin iyi olduğu yönünde telkinde bulunmak ve insanların moralini yerinde tutabilmekti.

Selim Temurci’nin çağrısına insanların ne cevap vereceğini bilemeyeceği bir andı. Birçok telefon almıştım. Hiç kimseden onay almadan, herhangi bir otoriteye başvurmadan İstanbul İl Başkanı Selim Temurci’ye kulak vermeleri ve sokağa çıkmaları telkininde bulunmuştum. 

Neden olduğu travmaları bir kenara bırakırsak, bütün küskünlüklerin, dargınlıkların, ötekileştirmelerin, geçmişe yönelik hesaplaşmaların son bulacağı yeni bir hikaye bekliyorduk. 

GÜL VE DAVUTOĞLU'NU COŞKULU ANONS ETTİĞİ İÇİN GÖREVİNE SON VERİLMİŞTİ

O günlerde kurulan sahnelerden birinde, Kısıklıda’ki sahnede Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu coşkulu bir şekilde anons ettiği gerekçesiyle sunucunun işine son verilmişti. 

Bugün Gelecek Partisi’ni var eden belki de en önemli neden o kardeşlik hukukunu yeniden tesis edecek, o iklimi oluşturacak özlediğimiz o hikayeyi yeniden yazmak isteğidir. 

Bu haber eklendi 10104 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.3688 TL 7.3393 TL
Euro
EURO
8.6997 TL 8.6650 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 15.08.2020 SAAT 08:02:38
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV