Advert Advert
Advert Advert
Advert

Katar Büyükeçliği'ne yapılan atama ses getirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile girdiği polemiklerle sık sık gündeme gelen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun kardeşi Mehmet Mustafa Göksu, Cumhurbaşkanı kararıyla Katar Büyükelçisi olarak atandı.
Katar Büyükeçliği'ne yapılan atama ses getirdi

Resmi Gazete'de tepki çeken bir atama kararı yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Haziran 2020 tarihinde imzalanan atama kararı, 1 Temmuz tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeni alınan atama kararına göre Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun kardeşi Mehmet Mustafa Göksu, Katar Büyükelçisi oldu.

Kararda “Katar devleti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine 3 sayısı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğinde Mehmet Mustafa Göksu atanmıştır” denildi.

Adıyaman Gölbaşı doğumlu bürokrat ve diplomat olan Mehmet Mustafa Göksu daha önce Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı  Körfez Ülkeleri temsilcisiydi.

ELEŞTİRİLERE NEDEN OLDU

Katar Büyükelçisi olan Mehmet Mustafa Göksu'nun İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun kardeşi olması sosyal medyada eleştiri yağmurunu tutuldu.

Sosyal medyada atama için “liyakat ve torpil” yorumları yapıldı. Göksu ailesinin ağabeyi Mahmut Göksu da 21 ve 22. Dönem Adıyaman AKP Milletvekili.

katar2.jpg

 

Bu haber eklendi 10133 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.08.2020 SAAT 22:53:01
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV