Advert Advert
Advert Advert
Advert

DİSK ve Türk-İş üyesi işçiler eylem yaptı

DİSK ve Türk-İş'e bağlı sendikaların örgütlü olduğu iş yerlerinde işçiler, sabah vardiyasından başlayarak yaptıkları eylemlerle kıdem tazminatı hakları için eylem yaptı.
DİSK ve Türk-İş üyesi işçiler eylem yaptı

DİSK ve Türk-İş'e bağlı işçiler, AKP'nin kıdem tazminatını fona dönüştürme girişimi karşısında kent merkezlerinde ve tüm işyerlerinde eylem yaptı. 

"Kıdem tazminatı bir müzakerenin değil ancak bir mücadele konusu olabilir"

Kıdem tazminatının Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında fona devredilmesine karşı Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Beşiktaş Belediyesi Fen İşleri Garajında basın açıklaması yaptı. "Kıdem tazminatımıza dokunma" pankartının açıldığı açıklamada "Kıdem tazminatı bir müzakerenin değil ancak bir mücadele konusu olabilir" dövizleri taşındı. "Kıdem hakkımız söke söke alırız", "Kıdeme dokunan eller kırılsın” sloganları atıldı.

"Kırmızı çizgimizdir"

"Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir" diyen Çerkezoğlu, "kıdem tazminatı alın terimizdir, kıdem tazminatı çocuklarımızın bize emanetidir. kıdem tazminatının fona devretmeyi kıdem tazminatı hakkımızı gasp etmeyi aklınızdan bile geçirmeyin" ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "kendi aranızda anlaşın" sözlerini hatırlatan Çerkezoğlı, "Kıdem gaspı siyasi iktidarın politikasıdır, sorumluğu da size aittir. Bugün çıkıp sendiklara 'aranızda anlaşın, anlaşamıyorsunuz' demenin bir anlamı yoktur. Kıdem bizim anamızın ak sütü gibi helaldir, birilerinin insafına bırakmaz. Şirketlere ve partronlara güvence vermeyi bırakın, işçinin alın terinin güvencesi olun, bu develete düşen bir görevdir" dedi.

 

Bu haber eklendi 1065 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 04:11:20
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV