Advert Advert
Advert Advert
Advert

Fahrettin Altun'dan dikkat çeken açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, sosyal medyadaki siyasi kamplaşmanın gittikçe derinleşmesine karşı 10 başlıkta önerilerini sıraladı. Altun, Twitter’ın 7 bini aşkın hesabı ‘şeffaflık” gerekçesiyle kapatmasını da ‘trajikomik’ olarak yorumladı
Fahrettin Altun'dan dikkat çeken açıklama

Twitter, Türkiye'de 7 bin 340 hesabı manipülasyonu engelleme politikalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle kapattı. Bu hesapların "sahte devlet bağlantılı enformasyon operasyonu yapan" hesaplar olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun söz konusu iddiayla ilgili yeni bir açıklamada bulundu.

Altun, "Twitter’ın kapattığı hesapların Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye destek amacıyla açılan ‘sahte hesaplar’ olduğu iddiası gerçek dışı. Bu karara, taraflı ve siyasi saiklerle oluşturulan dokümanların dayanak yapılması da skandalın başka bir boyutu" dedi.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre söz konusu iddialara, "Birbiriyle alakasız sosyal medya hesaplarının faraziye bir yaklaşımla bir potada bir araya getirilerek ülkemizin, Cumhurbaşkanımızın zan altında bırakılmasına itiraz ediyoruz" ifadeleriyle tepki gösteren Altun, "Siyasi ve ideolojik olduğu her haliyle belli olan bu kararın, şeffaflık kisvesine büründürülmeye çalışması ise trajikomiktir" diye konuştu.

Twitter'ın PKK ve FETÖ'ye destek veren hesaplarla ilgili hiçbir düzenleme yapmamasına dikkati çeken Altun, "Bunların kara propagandasına imkan sunması elbette Türkiye kamuoyunun dikkatinden kaçmıyor" dedi.

Altun, açıklamalarının devamında şunları kaydetti:

"Şahsımla ilgili CHP-HDP medyasında üretilen yalanları hayretle karşılıyorum. Hiçbir mecrada sahteciliğe, manipülasyona geçit vermeyiz. Bütün alanlarda olduğu gibi dijital dünyada da hakikati savunuyoruz. Kaygımız medya politikalarına şekil verirken, sosyopolitik gerçekliğin sosyal medyada yansıma bulmasıdır. Dijital dünyada da sosyo-politik gerçekliğin birebir karşılık bulmasını istiyoruz."

 

Bu haber eklendi 1039 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 04:26:57
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV