Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ali Babacan'ı arayan önemli kişi ne istedi?

Deva Partisi Genel Sekreteri olan Sadullah Ergin’in görevinden alınması için önemli bir siyasinin Babacan’ı telefonla aradığı iddia edildi.
Ali Babacan'ı arayan önemli kişi ne istedi?

Yeniçağ'dan Fatih ERGİN ve Barış Yahya Çinçin'in haberine göre,eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın AKP’den istifası sonrası kurduğu DEVA Partisi’nde Sadullah Ergin krizi yaşanıyor.

Parti genel sekreteri olan Ergin’in görevinden alınması için önemli bir siyasinin Babacan’ı telefonla aradığı iddia edildi.

Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren DEVA Partisi’nde yönetim krizi ortaya çıktı. AKP iktidarında Adalet Bakanlığı yapan ve kurucuları arasında yer aldığı DEVA Partisi’nde Genel Sekreterlik görevini üstlenen Sadullah Ergin’in görevinden alınabileceği iddia edildi. Partili kaynaklar, Sadullah Ergin’in genel sekreterlik görevinde pasif kaldığını ve bu eleştirilerin Genel Başkan Babacan’a ulaştırıldığını belirtti. Babacan’ın Sadullah Ergin ile yaptığı görüşmede ise, kendisine son bir şans daha verdiği öğrenildi.

 

BABACAN’A ARAYAN ÖNEMLİ İSİM KİM?

Diğer yandan açıklamalarda bulunan DEVA Partili yetkili, Babacan’ın çok önem verdiği bir siyasi tarafından telefonla arandığını ve  “Sadullah bey ile olmuyor, yerine başka birini getirelim” dediğini aktardı.

Babacan’ı arayanın kim olduğu bilinmezken, parti çevrelerinde bu ismin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olabileceği görüşünün hâkim olduğu ifade edildi.

Bu haber eklendi 101517 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 12.07.2020 SAAT 08:27:03
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV