Advert Advert
Advert Advert
Advert

Olcay Kılavuz, Özgür Özel'e neden yumruk attı?

MHP'li Olcay Kılavuz'un neden yumruklu saldırı girişiminde bulunduğunu açıklayan CHP'li Özgür Özel, "Anket sonuçları Cumhur İttifakı'nın kimyasını bozdu" dedi.
Olcay Kılavuz, Özgür Özel'e neden yumruk attı?

TBMM Genel Kurulu’nda saldırıya uğrayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhur İttifakı’nın anketlerdeki oy kaybı nedeniyle kimyalarının bozulduğunu belirterek “AKP ile MHP refleks olarak en iyi bildikleri şeyi, kutuplaştırma siyasetini yapmaya başladılar. Gerginlikle kendi taraflarını konsolide edebileceklerini düşünüyorlar” dedi.

Cumhuriyet muhabiri Mahmut Lıcalı'ya değerlendirmede bulunan Özel, “Zaten Genel Başkanımız CHP’yi rahatsız edecek, irrite edecek ve sokağa çekmek isteyen işler yapacaklar demişti. Bunlardan bir tanesi Enis Berberoğlu’nun tutuklanması, üyelerimizin tutuklanmasıydı. Zaten CHP’yi tahrik edecek bu tip provokasyonları bekliyorduk. Bu yaşanan Meclis’te yapılan fiziki saldırı da benzer bir amaca hizmet ediyor” diye konuştu.

‘CHP EĞİLMEZ’

Özel, “Fiziki saldırıda seçilen taşerona dikkat edilmesi gerektiğini” ifade ederek “Daha önce eleştirilerimize fiziki saldırı tehdidinde bulunanlar, bugün de Saray’ın taşeronu olarak fiziki saldırıda bulundular. Bu taşeron kimsenin yapamayacağı pis işleri yapmaya muktedirdir. Biz CHP olarak bir santim eğilir, bir adım geri gider ya da bir kelime eksik konuşursak Saray rejimi ve taşeronu Türkiye’ye diz çöktürürler. Karanlığa karşı aydınlık, çirkinliğe karşı güzellik, korkuya karşı da umut kazanacak” değerlendirmesinde bulundu.

Özel, Meclis’te dün düzenlediği basın toplantısında da “Arkadan saldırı üzücüdür. Bir vekilin bir başka vekile bırakın arkadan saldırması, şiddeti çağrıştırması utanç vericidir. Şans eseri yara almadan kurtulduk. Bizi yenecek varsa akılla, sözüyle yenebilir. Bu tip rekabeti MHP’de ve AKP’de özlüyoruz” dedi.

Özel, ayrıca TÜİK’in iş aramaktan umudunu kesen kişileri işsiz sayısından çıkararak işsizlik oranını düşürdüğünü belirterek “573 bin kişi iş aramaktan vazgeçtim, bıktım demiş, bunlar bu kişileri işsiz sayısından düşmüş. Biraz insaf, biraz vicdan, biraz akıl. Bunu nasıl yapabilirsiniz” diye konuştu.

 

Bu haber eklendi 10252 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 03:33:01
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV