Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ülkücü Babacan Bakın Nasıl AKP'li Olmuş

Tarih 15 Nisan 2016, Muhalif Ülkücülerin haber sitesi habererk.com'da Mehmet SARAL imzası ile yayınlanan bir makalede Ali BABACAN hakkında ilginç bilgilere yer verildi. İşte Mehmet SARAL İmzası ile yayınlanan O makale?
Ülkücü Babacan Bakın Nasıl AKP'li Olmuş

MİLLİYETÇİLER NİYE DARMADAĞIN?

Ali Babacan çok yüksek puan alarak ODTÜ'ye girer. Endüstri Mühendisliğini birincilikle bitirir. ABD'nin en itibarlı üniversitelerinden birinde Master yapar. Orayı da dereceyle bitirir. Ülkesine döner. Aile işi vardır, maddi durumu iyidir.

Siyaset yapmak istemektedir. Ülkücüdür. İlk aklına ülkücülerin partisi olan MHP gelir. MHP'nin Ar-Ge'sinde çalışmak istemektedir. MHP'nin her şeyi bilen "büyük" Genel Başkan Yardımcılarından birine gider. CV'sini gören Genel Başkan Yardımcısı Ali Babacan'ı, Devlet Bahçeli'nin özel kalemine gönderir. 250 milyonluk Türk Dünyasının liderinin "iş"'ten başını kaşıyacak vakti yoktur. O gün görüşmez. Ali Babacan inat ederek ertesi gün bir kez daha gelir. Özel Kalemde saatlerce bekler. Dünya Türklüğünün "bilge" lideri, Ali Babacan ile görüşmez. "CV'sini bıraksın, gitsin" der. Bu kibirli lider bir daha Ali Babacan'ı arayıp, sormaz.

Ali Babacan ailesine ait iş yerindeyken, İstanbul'un eski Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan arar ve yanına gelir. Parti kuracağını söyler ve partiye katılmasını ister. Ali Babacan "Ama ben ülkücüyüm" der. Tayyip Erdoğan bunun kendisi için bir problem olmadığını söyler.

Ali Babacan şu an AKP'nin halkta, iş dünyasında ve dünyada karşılığı olan önemli bir siyasi figürdür.

1 Kasım Seçimlerinden sonra AKP'nin İzmir Milletvekillerinden Hüseyin, Milli Savunma Komisyonu üyesidir. Komisyonun ilk toplantısına CHP'nin İstanbul Milletvekili Dursun( Ergenekon Davası Sanıklarındandır) AKP'ye sürekli itiraz etmektedir. Komisyon Başkanlığına Düzce Milletvekili Faruk seçilmiştir.Her üçü de birbirini tanımamaktadır.Yeni öğrenirler ki üçü de ''Ülkücüdür.''

Ülkücüler 12 Eylül 1980'den beri darmadağınıktırlar.12 eylülden önce öyle bir teşkilatımız ve bağımız vardı ki ,hepimiz birbirimizden haberdardık ve aile bağlarından daha güçlü bağlarımız vardı. Değil Türkiye'de , bütün dünyada organizeydik ve özgül ağırlığımız çok fazlaydı.

İşte BABACAN'ın hikayesi..

 

Mehmet SARAL / Habererk

Bu haber eklendi 101385 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 01:16:45
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV