Advert Advert
Advert Advert
Advert

AKP’li Metiner’in bu sözleri Erdoğan’a mı? "Darbenin siyasi ayağı..."

Eski AKP’li Milletvekili Mehmet Metiner, 27 Mayıs’ın yıldönümünde yayınladığı yazıda Milli Savunma Bakanı’nın darbeyi bildiği halde Adnan Menderes’e haber vermemesine dikkat çekerek “ders çıkarmalıyız” ifadelerini kullandı.
AKP’li Metiner’in bu sözleri Erdoğan’a mı? "Darbenin siyasi ayağı..."

“Bugün sadece darbecilere karşı çıkarsak eksik ve yanlış olur. Darbenin siyasi ayağı en az darbeciler kadar lanetli. Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet bir o kadar lanetli” diyen Metiner 27 Mayıs mesajında, DP lideri Adnan Menderes’in Milli Savunma Bakanı’nın darbeyi bildiği halde Menderes’e haber vermemesine dikkat çekti.

Metiner o mesajında, “Darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir” ifadelerini kullandı.

 

 

Metiner’in, Star gazetesinin sosyal medya hesabından paylaşılan mesajının tamamı şu şekilde:

 

#27Mayıs, askeri darbenin yıldönümü bugün… Bugün sadece darbecilere karşı çıkarsak eksik ve yanlış olur… Darbenin siyasi ayağı en az darbeciler kadar lanetli… Menderes’in en yakın siyasetçi arkadaşları tarafından uğradığı ihanet bir o kadar lanetli… Menderes’in MSB’nın ihaneti, darbecilerin ihanetinden bin beterdir, unutmayalım… Darbeyi bildiği halde onu Menderes’ten saklayan ve Yassıada’da da Menderes’in ipini çeken DP’li Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes gibi siyasetçilerin içerdeki ihaneti darbeci-siyasetçi ilişkisi bağlamında ders çıkartılması gereken ibretamiz örneklerdir.

Buna DP içinde en etkili ve yetkili konumda bulunan Refik Koraltanların Fuat Köprülülerin ihanetini de eklediğinizde bugün için çıkartılacak dersin önemi ortaya çıkar.

Bu haber eklendi 10371 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 02:01:20
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV