Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kılıçdaroğlu: Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı televizyon programında 'erken seçim' iddiasıyla ilgili olarak "Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir" şeklindeki açıklamayı yapması dikkat çekti.
Kılıçdaroğlu: Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluFOX TV'de 'İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat' programının konuğu oldu.

 Kılıçdaroğlu 'erken seçim' iddialarına ilişkin dikkat çeken açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Seçime gidip gitmeyeceğimize iki kişi karar verir. Birincisi Erdoğan'dır ikincisi Bahçeli'dir. Parlamento AKP, MHP ve Erdoğan'ın vesayeti altındadır" dedi.

 

Kılıçdaroğlu, Geçen bayramda bir teklifim oldu. Bütün parti liderlerini davet edin bir masada, hiç siyaset konuşmadan, gençliğimizi eskileri anlatalım. Biz de bir aileden bir çevreden yetiştik bunları anlatalım.

 

Ama bu kabul edilmedi. Hepimizin ortak hedefi Türkiye'yi nasıl büyütebiliriz? Bunların hepsini oturup konuşmak lazım. Geçmişte liderler turu yapılırdı.

Her parti kendi görüşünü aktarırdı. Şimdi kabul edilmiyor, iktidar kabul etmiyor. Kendisini herkesin üzerinde görüyor, bu kibir dediğimiz bir tutum.

Gergin olmamasını, toplumun her kesimini kucaklamasını, devlette ciddi bir israf var, israfın önlenmesi için çaba harcamasını, arda bir vatandaşlarla oturup konuşmasını, toplum arasında ve Sivil Toplum örgütleri arasında ayrımcılık yapmamasını, Ekonmik ve Sosyal Konseyi hemen harekete geçirmesini, ülkenin sanayicisi, esnafı ve çiftçisi ile arada bir konuşmasını, onların çok ciddi dertleri var. Onlarla konuşmasını ve bu sorunları nasıl çözeceklerini onlardan dinlemesini isterdim" ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi 10723 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 00:26:48
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV