Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kimseye verilmeyen bilgiler AKP İl Başkanı’nda: Koronavirüs rakamlarını açıkladı!

Kentlere dair koronavirüs rakamları tüm taleplere rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından gizlenirken AKP teşkilatları ise bu bilgilere kolayca erişebiliyor. AKP İzmir İl Başkanı, kentteki koronavirüs rakamlarını tüm ayrıntılarıyla paylaştı
Kimseye verilmeyen bilgiler AKP İl Başkanı’nda: Koronavirüs rakamlarını açıkladı!

Sağlık Bakanlığı’nın en son bir ay önce açıkladığı kentlerin koronavirüs rakamlarına dair o tarihten beri güncel herhangi bir bilgi bulunmazken AKP İzmir İl Başkanı, kente dair rakamları tüm ayrıntılarıyla açıkladı.

Yaptığı açıklamada her gün 3 bin test yapıldığını belirten Sürekli; günlük test oranına göre vaka sayısının yüzde 1,5’lara düştüğünü ve hastanelere başvurularda büyük oranda azalma görüldüğünü belirtti.

İzmir’deki koronavirüs salgınına ilişkin gelinen noktayı ayrıntılı rakamlarla paylaşan AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; tespit edilen vakaların yarısından çoğunun iyileştiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi:

“İzmir’de şu ana kadarki pozitif hasta sayımız 6 bin 238 ve bu vakaların 3 bin 876’sı ne mutlu ki iyileşti. Yani şu anda İzmir’de tedavisi süren hasta sayımız 2 bin 362. Son günlerde yeni vaka sayımız düşmeye başladı. Şu anda İzmir’de günde 3 bin test yapılıyor. 2-3 hafta önce günlük test oranına göre yüzde 16-17 olan vaka artışı, gelinen nokta itibari ile yüzde 1,5. Bu çok önemli bir düşüş. Yoğun bakım hasta sayımız 57; 31 hastamız ise entübe edilmiş durumda. Hastanelerimize başvurular da büyük oranda azaldı.” AKP’li vekil, “İlimizdeki 268 vakanın 245’i umreden” dedi, sonra sildi!
 

EN SON 3 NİSAN’DA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın illere dair vaka sayılarını içeren son bilgi paylaşımı 3 Nisan gününe ait. Bu tarihten sonra illere göre vaka sayıları ve diğer ayrıntılara ilişkin hiçbir bilgi paylaşımı yapılmadı.

VEKİL DE AÇIKLAMIŞTI

Daha önce de, AKP Isparta Milletvekili Recep Özel, ildeki 268 koronavirüs vakasından 245'inin Umre'den gelen ve misafir ettikleri kişiler olduğunu söylemiş, daha sonra tweetlerini silmişti.

Bu haber eklendi 1064 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8233 TL 7.7921 TL
Euro
EURO
9.3296 TL 9.2923 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 29.11.2020 SAAT 13:46:24
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV