Advert Advert
Advert Advert
Advert

Süleyman Özmen Ülkücü Şehit

Ülkücü şehit rahmetle anıyoruz
Süleyman Özmen Ülkücü Şehit

* Süleyman Özmen: Şehit olduğunda Oruçtu. Oruçlu geçen 5 günün sonunda şehadet şerbeti ile açtı orucunu. "Devlet Ebed Müddet” yaşasın diye Hak’ka yürüdü.  Allah rahmet etsin, nur içinde yatsın.

*  Gök şahit, yer şahit. Yağan kar şahit. Kırıldık ama eğilmedik, Öldük ama yılmadık. Şehitlerimizi unutmadık. Unutmayacağız. Vefasızlar ne bilsin bizi...

* Süleyman Özmen: 
- 1948 yılında İstanbul'da doğdu. Ailesi Çorum'un Sungurlu ilçesinden. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğrenim gördü. 18 Mart 1970 günü Ankara Teknik Yüksek Öğretmen Okulu'nda sol görüşlü öğrenciler tarafından kuşatma altında tutulan ülkücülere yardım etmek için Türk Ocağı binası önünden ülküdaşları ile birlikte yola çıktığı sırada açılan ateş sonucu sırtından vuruldu. Numune Hastanesi’ne kaldırılan Süleyman Özmen, beş günlük hayat mücadelesinin ardından  23 Mart’ta 22 yaşında hayatının baharında şehit düştü.

- Süleyman Özmen için Ziraat Fakültesi'nde büyük bir tören yapıldı. "Şehitler Ölmez" sözü, ilk defa bu cenazede Dündar Taşer tarafından telaffuz edildi. Hacı Bayram Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından mübarek naaşı İstanbul'a götürüldü ve Eyüp Sultan Mezarlığı'na defnedildi.

Bu haber eklendi 10207 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 14.07.2020 SAAT 09:43:00
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV