Advert Advert
Advert Advert
Advert

Corona Virüsüne bir de bu açıdan bakın..

Dünya nüfusu yaşlandı. Buna ek olarak dünyada üretime katkısı olmayan ve tüketici konumunda olan bir milyara yakın insan topluluğu ortaya çıktı. Öyle ki bu topluluğun yaşadıkları ülkelere sağlık ve sosyal güvenlik yükleri devlet bütçelerini zora sokmaya başladı.
Corona Virüsüne bir de bu açıdan bakın..

İlk başlarda AB ülkeleri bu yaşlı nüfusa cazip yaşam koşulları vaad ederek 3. Dünya ülkelerinde yaşamaya teşfik etti. Kısmen başarılı olsa da bu insanlar zamanla gittikleri ülkelerin kültürlerine uyum sağlayamayarak çoğu tekrar ülkelerine dönmeye başladı.
Batı dünyası bu probleme daha çok insancıl tedbirlerle önlem almaya çalışırken Asya ve ortadoğu ülkelerinde acımasız karalar alınıyordu. Çin başka ırka mensup insanları katlederken, Arap dünyasında ülkeler arası savaşlarla bu problemi çözülmeye çalıştı.

Arap ülkelerinde ki aynı ırka ve dine mensup insanlar farklı mezheplerden olduğu için  bir birleri ile savaş ederken  Çin ve Hindistan gibi ülkeler kendi ırkına mensup insanlar arasında hızlı nüfusu artışını sınırlandırmak için kanunlar çıkarmaya başladı.

Komünizmin çökmesi ile Rus ekonomisi kısmen kendisini toparlasa da vahşi kapitalizm onları da en acımasız şekilde vurdu. Eski kommunist partililer ve KGB ajanları Rusya"nın bütün kaynaklarını ele geçirip AB ülkelerinde kendilerine konforlu bir hayat sürecek ortam hazırladı. Emekçi Rus Halkı ise sudan çıkmış balık gibi orta yerde çırıl çıplak kala kaldı. Rus toplumunun en alt tabakasını oluşturan Yaşlı Ruslar  Aylık 200 dolar gelirle yaşamaya mahkum oldu. 

Genç emeklilik sosyal güvenlik politikaların yanlış uygulanması, gelir adaletsizliğinin giderek yaygınlaşması dünya kaynakları üzerine yaşadığı insanlara yetmemeye başladı.. 

Bunu adil paylaşımın adaletsizliği diye de tasvir edebiliriz.

Yıllar geçtikçe bu yaşlı nüfus ülkelerin bir numaralı ekonomik problemi olmaya başladı. Öyle ki iktidarların şekillenmesinde bile rol oynayan bu kitle idarecileri kara kara düşündürmeye başladı.

Peki ne yapmalı?

İnsani değerlerden yoksun, vahşi kapitalizmin savunucuları artık bu probleme çare aramaya başladı. 

Hepsini Hitler gibi gaz odalarında yakalamazlardır. Ya da ABD nin Japonya'ya yaptığı gibi atom bomları ile bu kitleler yok edilemez di.. 

Öyle bir planlama yapılmalıydı ki herkes bu soykırımı onaylamalı planlayıcıları da bilmemeliydi..

Geriye tek bir şey kalıyor du; ölümcül bir virüs icad etmek..

Halbuki dünya kaynakları verimli ve adil bir şekilde kullanılsa kimsenin böyle bir sorunu da olmayacaktı.

Ettiler; CORONA VİRÜSÜ.

BÜTÜN HALKLARINA HAYIRLI OLSUN.

Bu haber eklendi 1094 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 14.07.2020 SAAT 08:44:24
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV