Advert Advert
Advert Advert
Advert

Bilimi ve aklı yok sayıyorlar: Cübbeliden coronavirüs 'tavsiyesi'

Cübbeli Ahmet lakabıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, bilimi ve aklı yok saymaya devam ederken takipçilerine de bunu salık veriyor.
Bilimi ve aklı yok sayıyorlar: Cübbeliden coronavirüs 'tavsiyesi'

Yeni tip coronavirüs (Covid-19) salgını başladığından bu yana, cemaat ve tarikatler arasında bir 'muska ve dua' çekişmesi de başladı. En 'faydalı' muskayı ve duayı önerme yarışı içerisinde giren gericiler arasına kamuoyunda çok popüler olan Cübbeli Ahmet lakaplı kişi de katıldı.

Bilim insanlarının canla başla hastalığın tedavisini ve aşısını geliştirmek için uğraştığı bugünlerde Cübbeli Ahmet coronavirüse karşı 132 kez "bulaşıcı mikroplardan korunma duası" okunması gerektiğini söyledi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugünkü yazısında, "Bilim adamları yeni tip Koronavirüs'le (Kovid-19) uğraşırken, tarikat ve cemaatlerde de bu konuda dua, muska yarışı var." düşüncesini dile getirdi. Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Koronavirüs'e karşı 132 kez 'bulaşıcı mikroplardan korunma' duasının okunması gerektiğini savundu.

Öztürk, "Cübbeli Ahmet Hoca'nın gönderdiği duaların başında günde 132 kez okunması gereken 'bulaşıcı mikroplardan korunma' duası var. Sabah-akşam ayrıca bulunduğu her mekanda okuyana, oradan ayrılana kadar hiçbir şeyin zarar vermeyeceği ayrı bir dua yer alıyor. Sabah-akşam üçer kez okuyana hiçbir şeyin zarar vermeyeceği hadisten zikredilen dua da bulunuyor. Amansız dertlerin şifası için, özellikle bulaşıcı hastalıkların gitmesi için sıkça salavat okunması öneriliyor. 'İlacı bulunmamış kötü hastalıklardan sığınma duası'nın yanı sıra, bulaşıcı virüslerin zararını def için her namazdan sonra üçer kez okuyana hiçbir mikrop bulaşmayacağı açıklaması da yer alıyor. Okuyan ya da abdestliyken üzerinde taşıyan kişiyi ve aile fertlerini bulaşıcı mikroplardan koruyan bir dua da Cübbeli Hoca'nın önerdiği duaları arasında." ifadesini kullandı.

Bu haber eklendi 10110 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 14.07.2020 SAAT 08:59:03
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV