Advert Advert
Advert Advert
Advert

Bakan Selçuk’tan ailelere Corona çağrısı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında ailelere çağrıda bulunarak çocukların psikolojisi hakkında uyarılarda bulundu.
Bakan Selçuk’tan ailelere Corona çağrısı!

Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de Corona virüsü vakalarının açıklanmasının ardından harekete geçen hükümet bütün okulların 16 Mart’ta tatil edilmesini kararlaştırmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tatil sonrası uygulanacak uzaktan eğitim programı kapsamında bir dizi açıklamada bulunmuştu.

Bakan Selçuk bu kez öğrenciler için değil aileler için uyarılarda bulundu. Selçuk, ailelere çocukları üzerinde travmaya neden olabilecek davranışlardan kaçınmaları uyarısında bulundu.

Bakan Selçuk, Twitter’dan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Çocuklarımızın mutlak suretle güvende olduklarını duymaya ihtiyaçları var. Biz öğrencilerimize, tedbir amacıyla eğitime ara verdiğimizi anlattık. Velilerimizden ricam virüsü, çocukta bir travmaya dönüşmeyecek şekilde gündemlerine almalarıdır.

Unutmayın sürekli virüsten bahsetmek, çocukların televizyon görüntülerini izlemesine olanak tanımak, bir panik duygusuyla süreci kontrol altında tutmaya çalışmak zarar verebilir.

Lütfen virüs hakkında konuşurken kısa ve açık konuşmaya, aldığımız tedbirleri virüs ekseninde değil genel temizlik kuralları çerçevesinde anlatmaya gayret edin ve konuşmalarınızla çocuğun kendisini güvende hissetmesini sağlayın.

Çocuğunuza sürecin devletimizin kontrolünde olduğunu, bizlerin gerekli hijyeni sağlayıp, tedbirleri yerine getirdiğimiz sürece güvende olduğumuzu belirtin. Çocuklar duydukları bilgilerle korkular geliştirebilirler. Lütfen çocukların duygularını ifade etmelerine olanak tanıyın.

Bu haber eklendi 1027 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8755 TL 6.8480 TL
Euro
EURO
7.7856 TL 7.7545 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 14.07.2020 SAAT 09:59:52
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV