Advert Advert
Advert Advert
Advert

Meclis'te 'Az yiyin beyler' şiiri okudu, ortalık karıştı:

İYİ Partili Yokuş, bir memurun yazdığını dile getirdiği "Az yiyin beyler, az yiyin" şiirini okudu. "Az yiyin beyler" ifadesinine AKP tepki gösterdi. Gerginlik yükselince milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü
Meclis'te 'Az yiyin beyler' şiiri okudu, ortalık karıştı:

Görüşmeler sırasında söz alan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Peşin doğal gaz alıyorum, kartım var ama sonradan bana doğal gaz fiyat farkı geliyor. Çünkü soygun düzenini böyle kurdunuz. Bu soygun olduğu sürece doğal gaz tüketenlerin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?" diye sordu. Yokuş, daha sonra bir memurun yazdığını dile getirdiği "Az yiyin beyler, az yiyin" şiirini okudu.

Bunun üzerine AKP milletvekilleri, Yokuş'a tepki gösterdi.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan söz alarak bu üslubun AKP'ye alenen hakaret olduğunu iddia etti.

AKP hükümetlerinin, 17 yıl boyunca yurttaşın kaynaklarını mali disiplinle yine yurttaşın hizmetine sunmaya çalıştığı öne süren dile getiren Özkan, "Milletimiz eğer 10 küsur seçimden beri bu davaya, reisimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yol vermişse bu milletin kaynaklarını en disiplinli şekilde kamu finansmanında kullandığımız içindir" iddiasında bulundu.Özkan, Yokuş'un AKP Grubu'na yönelik bu kaba ve yaralayıcı üslubunu bir kenara bırakması gerektiğini söyledi.

AKP VE İYİ PARTİ VEKİLLERİ BİRBİRİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Bu sırada AKP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.

İki partiye mensup milletvekilleri, birbirlerinin üzerine yürüdü.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, milletvekillerini uyararak, yerlerine oturmalarını istedi. Bilgiç, tartışmanın sürmesi üzerine birleşime ara verdi.

Gerginlik bir süre arada da devam etti. Bunun üzerine tekrar Genel Kurul Salonu'na gelen TBMM Başkanvekili Bilgiç, Başkanlık kürsüsü önüne yığılan milletvekillerine dağılmaları uyarısında bulundu.

Bilgiç, düzenlemenin yasalaşmasının ardından birleşimi 18 Şubat Salı saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

Bu haber eklendi 10197 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 26.09.2020 SAAT 09:04:49
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV