Advert Advert
Advert Advert
Advert

İftiracı Necmettin Kesgin hakkında yakalama kararı

Yerel seçim sürecinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a senet iftirası atan ve iktidara yakın medyanın sahip çıktığı Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.
İftiracı Necmettin Kesgin hakkında yakalama kararı

Yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a attığı senet iftirası ile gündeme gelen ve o dönemde iktidar medyası tarafından 'saygın iş adamı' denilerek sahip çıkılan Necmettin Kesgin, hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Kesgin,  daha önce Mansur Yavaş'ın şikayeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince tescillenmişti.

Yerel seçim sürecinde Mansur Yavaş’a karşı senet iftirası atan Necmettin Kesgin'in daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunuyordu. Kesgin, geçtiğimiz ay ise "çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan" 3 yıl ceza almıştı.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILDI

 

Edinilen bilgiye göre, kesinleşmiş hapis cezaları bulunan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı. Kesgin’in yakalanarak cezaevine gönderilmesi bekleniyor.

 

 

Seçim dönemi boyunca Mansur Yavaş'a karalama kampanyasının baş aktörü olan, bir kısım medya tarafından "saygın iş adamı" denilerek manşetler atılan, Mansur Yavaş'a siyasi ve ahlaki sınırları aşıp her türlü iftira atılması için haftalarca gündemde tutulan Necmettin Kesgin hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

 

Bu haber eklendi 10102 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.6823 TL 7.6516 TL
Euro
EURO
8.9886 TL 8.9527 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.09.2020 SAAT 02:22:45
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV