Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kıbrıs gazilerinden Akıncı’ya sert tepki: "Hakkımızı helal etmiyoruz"

Erzincan Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Sabri Taş, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “Türkiye’ye bağlılık korkunç. İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım" sözlerine tepki göstererek, "Hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.
Kıbrıs gazilerinden Akıncı’ya sert tepki: "Hakkımızı helal etmiyoruz"

uzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın skandal sözlerine tepki dinmiyor. Mustafa Akıncı’nın, “Türkiye’ye bağlılık korkunç. İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım" şeklindeki sözlerine, Kıbrıs gazileri tepki gösterdi. Erzincan Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Sabri Taş, Akıncı’ya tepki göstererek, "Hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.

“KKTC’NİN KURULMASINA VESİLE OLAN ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİ SIZLAMIŞTIR”

Erzincan Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Sabri Taş, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Türk olduğundan şüphe duyduklarını ifade ederek, “Kendisinin Türk olduğundan şüphe etmekteyiz. Bu açıklamalar, 1974 yılında, Barış Harekatı'nda 498 Mehmetçik, 340 Mücahit ve sivil olmak üzere 838 şehit ve yüzlerce yaralı verilerek KKTC'nin kurulmasına vesile olan şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Bizler Kıbrıs Gazileri olarak canlarını kurtardığımız Kıbrıs halkından beklentimiz malum zatı koltuğundan etmeleridir. Yavru vatanımıza sahip çıktığımız gibi ölene kadar yine sahip çıkacağız” diye tepki gösterdi.

 

Bu haber eklendi 1084 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.1829 TL 7.1543 TL
Euro
EURO
8.5140 TL 8.4800 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.08.2020 SAAT 15:44:39
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV