Advert Advert
Advert Advert
Advert

BBP'te ilk genel başkan adayı belli oldu

Büyük Birlik Partisi eski genel başkan yardımcısı Haşim Yanar, kongrede genel başkan adayı olduğunu duyurdu
BBP'te ilk genel başkan adayı belli oldu

Büyük Birlik Partisi genel başkanlığı için ilk aday çıktı. Eski genel başkan yardımcısı ve uzun yıllar parti içinde farklı görevlerde siyaset yapan Haşim Yanar, genel başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Yanar'ın genel başkanlığa aday olduğunu ilan ettiği basın bilgilendirme metni şöyle: ÇOK DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI;

Ülkemizde huzur iklimine en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Farklılıkların oluşturduğu gerilimin, siyasi istismar alanı haline geldiği bu zaman diliminde ülkemizde; “farklılıkları zenginlik telakkisi ile ele alan Büyük Birlik Partisi kadrolarına her zamankinden daha çok ihtiyacın olduğu ortadadır. Hareketimizin, bunca zaman boyunca içinde yetiştirdiği tüm değerlerinin, birikimlerinin, insan kaynaklarının kucaklanması suretiyle atabileceği her adım, Türk Siyaseti için kazanım ve umut ışığı olacaktır. Partimiz yönetim kademelerinin rehabilite edilmesini teminen hareketin birliği ve bütünlüğü ekseninde bir değişime ihtiyacın olduğu ortadadır. Kaynağını ve gücünü inançlarından, değerlerinden ve milletinden alan Büyük Birlik Partisi kadroları anayasal düzen ve demokratik teamüller çerçevesinde bu muhasebeyi yapabilecek tecrübe, birikim ve olgunluğa sahiptir.

Yaşanan her olumsuz ya da güvensiz yaklaşım yüzünden uzaklaşan, kıyıda köşede kimimiz varsa onlara bir kere daha kucak açmak, güvenli liman olmak, her vatan evladının umudu haline gelecek yeni bir yönetim anlayışına kapı aralamak için bir buçuk yıla yakın süredir çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Böylelikle umut olma iddiası etrafında dikkatleri üzerimize çekmek sureti ile güvensizlik yüzünden partiden kopacak yada farklı arayışlara yönelecek arkadaşlarımızın hareketin içinde kalmaları için yoğun çaba sarfetmekte olduğumuz bilinen bir gerçektir.

Bu süreçte bazı zorluklar ya da engellemelerle karşılaşacağımızın bilincindeyim. Bu itibarla Büyük Birlik Partimizin tüm yetkili kurullarının, Başkanlık Divanının, MKYK ve MDK Üyelerinin, Genel Kurul Delegelerinin, İl, İlçe Başkanı ve Yöneticilerinin, kardeşlik, sağduyu ve dayanışma ruhu ile tamamen demokratik teamüller, siyasi ahlak ve etik ölçüleri içerisinde hareket edeceklerine inancım tamdır. Partimizde kurultay sürecine girilmiş bulunmaktadır. Bu itibarla; Varlığını değerlerine vakfetmiş bir kardeşiniz olarak milletime hizmet etme noktasındaki samimiyet ve kararlılığımı, Şehit Muhsin Başkanımın çizgisi ile taçlandırmak ve bir kere daha Türk siyaset tarihine altın harflerle yazdırmak üzere 27 yıldır hiçbir ikbal beklentisi olmaksızın, her türlü zorlukları göğüslemek pahasına tüm birimlerinde görev yapmış bulunduğum Büyük Birlik Partimizin “GENEL BAŞKAN ADAYLIĞI” için çalışmalarımı başlatmış bulunmaktayım. Uygun bir tarihte çeyrek asırlık hareketimizi tüm kodları ile yansıtacak ve her yönüyle milletimize umut olabilecek çok güçlü bir kadro ile basın önünde “Aday ve Kadro” tanıtım toplantısı yapacağımızı da ifade etmek istiyorum.

Bu erdem yarışında bende varım diyen, adaylığını açıklayan ve açıklayacak olan tüm dava arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Kamuoyuna ve çok değerli camiamıza saygı ile duyurulur. Haşim YANAR 1993-1999 YILLARI OCAK BAŞKANLIĞI 2000-2002 YILLARI ARASINDA AFŞİN İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI 2002-2009 YILLARI ARASINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL MERKEZ YÖNETİCİSİ OLARAK - MKYK ÜYELİĞİ - TEŞKİLAT BAŞKAN YARDIMCIĞI - MERKEZ DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDUM - 2013 YILINDAN BERİ HALEN ALPEREN OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI KURUCULARI ARASINDA OLUP MÜTEVELLİ HEYETİ ÜYELİĞİ GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM - 2014 YILINDAKİ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ BÜYÜK KURULTAYINDA YENİDEN MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM - TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜM 2015 YILINDAKİ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ OLAĞAN ÜSTÜ BÜYÜK KURULTAYINDA MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM - TEŞKİLATLARDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜM 2017 YILINDAKİ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYINDA MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİM - BİR SÜRE SEÇİM İŞLERİNDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜM. 15 Kasım 2018 tarihinde gördüğüm lüzum üzerine kendi isteğimle Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ettim. 10 Mayıs 2019 tarihinde MKYK görevimden istifa ettim. O günden bu güne Büyük Birlikte Değişim Platformu Sözcülüğü'nü yürütmekteyim. - Bir çok seçimde milletvekili adayı olarak partimizi temsil ettim.

 

Bu haber eklendi 10139 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 27.09.2020 SAAT 16:15:21
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV