Advert Advert
Advert Advert
Advert

Fatih Altaylı’dan 'yerli otomobil' yorumu: "Herkes yutsa ben yutmam"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, yerli otomobil konusundaki yazıları hakkında, konuya hakim olanların kendisine "Doğru söylüyorsun" dediğini; bir otomobil nasıl geliştirilir, nasıl üretilir haberi olmayanların ise "Kıskanıyorsun" dediğini belirtirken "Bir otomobilin bu kadar kısa sürede geliştirilmesi mümkün değil. 2 seneye bile çok zor. Palavra atmayın. Hayal kurdurmak başka şeydir, palavra atmak başka şey. Bizi saf zannetmeyin" diye yazdı.
Fatih Altaylı’dan 'yerli otomobil' yorumu: "Herkes yutsa ben yutmam"

Altaylı'nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

2015 yılında bir Q5 platformu üzerine oturtulan önce Vietnamlılara, onlar "Yemeyiz" deyince 3 yıl önce Çinlilere satılmak istenen, sağda solda sergilendikten sonra elde kalan ve son olarak "yerli ve milli" diye bizlere gösterilen aracı herkes yutsa ben yutmam. 

Deyin ki, "Ya zaten bizim yapacağımız araç bu değil. Biz çalışıyoruz. Size biraz heyecan vermek için bunu gösterdik ama asıl araç daha çizilmedi" eyvallah. 

Bize 5 yıllık konsepti göstermeseniz de olurdu. 

Bize pil teknolojisinde neler yapmaya çalıştığımızı gösterin, bize yaratılan mobilite ortamını anlatın, nesnelerin interneti nasıl çalışacak onu izah edin, 5G teknolojisi ile bu otomobili nasıl uyumlu hale getireceksiniz onun öyküsünü yazın, kentlerin elektrik altyapılarında elektrikli araçlara yönelik yenileme ve güçlendirme çalışmaları ile 5 yıllık, 10 yıllık planları anlatın. 

Eyvallah. 

Ama ne bize ne size destek veren siyasetçilere 5 yıl önce üretilmiş konsepti yerli ve milli dizayn diye yutturmaya kalkışmayın.  Bir otomobilin bu kadar kısa sürede geliştirilmesi mümkün değil. 

2 seneye bile çok zor. 

Palavra atmayın. 

Hayal kurdurmak başka şeydir, palavra atmak başka şey. 

Bizi saf zannetmeyin.

Bu haber eklendi 10185 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 09.08.2020 SAAT 18:22:50
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV