Advert Advert
Advert Advert
Advert

CHP’li başkanlar ikinci oturuma katılmayacaklar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi"ne Kanal İstanbul göndermeleri damgasını vurdu. Projenin ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adını vermeden konuşan Cumhurbaşkanı, "Akıllı şehirler vicdanlı, becerikli ve çalışkan belediye başkanlarıyla kurulur. Eser üretmek yerine yapılan işlerin önüne engel çıkarmaya çalışanların gayretlerini boşa çıkarmak da aynı şekilde görevimizdir.
CHP’li başkanlar  ikinci oturuma katılmayacaklar

Takdir her zamanki gibi en büyük hakem olan milletimizindir" dedi. İmamoğlu da, törenin ardından, kendisiyle ilgili yapılan açıklamalara ilişkin, "Tavrı nezaketsiz buluyorum. Konu akıllı şehirler sanıyorduk ama değişmiş, onu gördük. Başka şeyler konuşuldu. Biz de kendi değerlendirmemizi yapacağız" diye konuştu. İmamoğlu, kendisi eleştirilirken ekrana görüntüsünün verilmesine ilişkin de, "ya reji ya da salondakiler çok seviyor herhalde" dedi. Üç büyükşehir belediye başkanının katılacağı oturuma da CHP'li belediye başkanları "yapılan nezaketsizlik" gerekçesiyle katılmadı.

CHP’li başkanlardan toplantıya katılmama kararı aldı

 

Ankara'da düzenlenen ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ programına Kanal İstanbul anlaşmazlığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, programın ilk bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kanal İstanbul'un ortaya çıkaracağı soruna ilişkin 4 sayfalık bir metin verdi.

Programa katılan iki bakanın Kanal İstanbul'u savunan ve İstanbul'daki CHP Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiren sözleri nedeniyle, CHP’li başkanlar programın öğleden sonraki kısmına katılmama kararı aldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank “İstanbul’a hizmet edenler her zaman hedefte olmuştur” diyerek, Erdoğan'ın İstanbul Belediye Başkanlığı dönemine vurgu yaptı.

Varank, “O dönemki hizmet anlayışı günümüzde devam etmiyor” diyerek de isim vermeden CHP'ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başkan İmamoğlu'nu eleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ise konuşmasında Kanal İstanbul projesine değinerek, bu projenin Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Bu haber eklendi 10105 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 07:27:47
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV