Advert Advert
Advert Advert
Advert

Elektirik su faturası açma kapama soygunu

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, fahiş rakamlara ulaşan elektrik ve su faturasını ödeyemeyen vatandaştan aldığı 'açma kapama' bedelinin hizmet sağlayıcılar için gelir kapısına dönüştüğünü ifade etti.
Elektirik su faturası açma kapama soygunu

Dağıtıcıların borcunu ödeyemeyen vatandaşın elektrik ve suyunu kesmesinin ardından talep ettiği açma-kapama bedeli tartışmalara neden oluyor.

Açma kapama bedellerinin fahiş rakamlara ulaştığını ve dağıtıcılar için gelir kapısı haline geldiğini ifade eden İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, vatandaşın mağdur edildiğini ve konunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

Beyaz, "Hizmet sağlayıcıların "açma-kapama parası" adı altında tükeciye yansıttığı faiş ücretle ilgili vatandaşlarımızın şikayetleri artıyor. Son günlerde bazı kurumların bunu caydırıcı önlemden ziyade gelir kapısına dönüştürdüğü anlaşılıyor. Zaten ekonomik kriz ve enflasyonun altında ezilen vatandaşı böyle bir fırsatçılıkla mağdur eden kurumlarla ilgili her türlü girişimde bulunacağız. 100 TL'lik faturaya 30 TL "açma-kapama ücreti" sahtekarlığına son vereceğiz" dedi.

Kaynak Yeniçağ:

Bu haber eklendi 10185 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer EKONOMİ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 11.07.2020 SAAT 08:32:38
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV