Advert Advert
Advert Advert
Advert

Erdoğan: Dışımızdaki dünya Türkiye'yi kıskanıyor

Partisinin İzmit’te düzenlenen '2023 AK Genç Üye Katılım Programı'na cep telefonu ile bağlanan Erdoğan, ekonomik anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığını iddia etti.
Erdoğan: Dışımızdaki dünya Türkiye'yi kıskanıyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmit’te düzenlenen "2023 AK Genç Üye Katılım Programı"na cep telefonu ile bağlandı.

Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda konuşma yapmak için sahneye çıkan AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, cep telefonundan Erdoğan’ı aradı.

"Dışımızdaki dünya Türkiye'yi kıskanıyor"

Erdoğan şöyle konuştu:

"Şu anda terörle mücadelede hem içerde hem dışarıda, gerekse politikada Türkiye en büyük hamlelerini yaptı. Bu en büyük hamleleri yaparken gerek batısı, dışımızdaki dünya ciddi manada Türkiye’yi kıskanıyor. Ekonomide hamdolsun Türkiye şu anda ciddi bir sıçrama noktasında. Faiz, enflasyon tek haneliye iniyor. 2020 yılı bunların müjdesini alacağımız yıl olacak. Kısa süre süre önce Kocaeli’de yerli ve milli otomobilimizin tanıtımını yaptık. Bu otomobilimizle birlikte inşallah dünyada farklı bir yere yerleşeceğiz. Bunun yanında artık silahlı insansız hava araçlarını üreten bir Türkiye var. Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli ve milli savunma sanayimiz şu anda yüzde 70’e ulaşmıştır. Bu Türkiye’nin yakalamış olduğu en yüksek seviyedir. İnanıyorum ki bu çerçeve içerisinde sizlerin de aldığı bu istikamete, biz istikrarla devam edeceğiz. Bu rakamları daha da artıracağız."

Yıldırım: Ülkeyi çıkmazdan kurtardık

Binali Yıldırım da, Erdoğan ile beraber ülkeyi bir çıkmazdan, bir krizden kurtardıklarını öne sürerek, "Türkiye bugün altyapıda dünyada 39. sıradan 9. sıraya yükseldi. Biz göreve geldiğimizde yollar, havayolları, hızlı trenler, internet, limanlar gibi unsurların gelişmişlik düzeyinde ülkemiz dünyada 39’uncu sıradaydı, şimdi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında 9’uncu sıraya yükseldik. 15 yılda bunu başardık. 30 milyon havayolu seyahati varken bugün 220 milyona çıktık, dünyada böyle bir gelişmeyi sağlayan başka bir ülke yok. Onun için dünyanın en büyük havalimanını da biz yaptık" diye konuştu.

Bu haber eklendi 10113 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 10.08.2020 SAAT 08:10:37
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV