Advert Advert
Advert Advert
Advert

Milliyetçi söylem iktidarı kurtarmayacak

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, iktidarın iç politikada sıkıştıkça sarıldığı milliyetçi söylemin artık işe yaramadığını ve ekonomideki kötü gidişin vatandaşın desteğini çekmesine neden olduğunu ifade etti.
Milliyetçi söylem iktidarı kurtarmayacak

Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, T24’te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomideki gidişatın vatandaşın iktidara olan desteğini zayıflattığını ifade eden Ağırdır, milliyetçi söylemin artık iktidarın işine yaramadığını dile getirdi.

Bekir Ağırdır’ın açıklamaları özetle şu şekilde:

"İçeride sıkıştıkça milliyetçi rüzgara yaslanma çabası sıkça kullanılan bir söylem. Bu iktidarın da vites artırarak iktidar ağırlığını sürdürmek için milliyetçi söylem çabası var. Ama güncel bir gerçek var. Nedir o ekonomik sarsıntı.

Evet askerimiz bir yere bayrak dikince gururlanabilir. Vatandaş camına Türk bayrağı da takabilir. Ama o insan evine gideceğinde, markete girdiğinde karşılaştığı bir gerçek var. Cebindeki gelirin miktarı, marketteki ürünlerin fiyatları ve akşam çocuğunun yiyeceği yemek. Dolayısıyla bu sistem çalışmıyor. Evet çabalar var ama bunun burada toplumsal desteği artırdığına dair güçlü bir emare yok. Evet minik dalgalanmalar var ama o hikaye."

Bu haber eklendi 1089 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.2901 TL 7.2610 TL
Euro
EURO
8.6223 TL 8.5878 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 10.08.2020 SAAT 08:40:44
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV