Advert Advert
Advert Advert
Advert

Herkesi ilgilendiriyor! Ehliyeti ve kimliği olanlara zorunlu!

Hala kimliğini değiştirmeyen vatandaşlar için peş peşe duyuru yapıldı.
Herkesi ilgilendiriyor! Ehliyeti ve kimliği olanlara zorunlu!

Yapılan duyuruda Türkiye’de kimlik ve ehliyet kartına sahip vatandaşlara çeşitli bilgilendirmeler yapılırken açıklanan verilere göre 65.4 milyon vatandaş eski kimliğini değiştirerek çipli kimlik kullanmaya başladı. Bunun yanı sıra bu verilere göre 1.5 milyonda fazla kişi kimlik kartına yüklenen sürücü belgesine yükletti. Ancak yine de milyonlarca kişi eski kimlik kartını kullanmaya devam ediyor. Süre dolmadan önce bu vatandaşların yeni kimlik kartlarını almaları gerekmektedir.

Kamupersoneli.net'te yer alan habere göre, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi olan https://randevu.nvi.gov.tr/ adresinden bağlı olunan kurum için randevu alınabileceği ifade edildi. Ayrıca vatandaşlar yeni kimlik kartı alabilmek için ALO 199 hattını arayarak da randevu alabileceklerdir.

GEREKLİ EVRAKLAR

Vatandaşların yeni kimlik kartlarını alabilmeleri için bazı belgelere ihtiyaçları vardır. Bu belgeler ise şöyle paylaşıldı:

Nüfus cüzdanı/kimlik kartı, aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi

Bir adet biyometrik fotoğraf

Kimlik kartının değiştirilmesi nedeniyle: 30,00 TL,

Kimlik kartının kaybı nedeniyle: 60,00 TL’dir.

SÜRÜCÜ BELGESİ BAŞVURULARI

Sürücü belgesi başvuruları Genel Müdürlüğümüzce belirlenen 983 ilçe nüfus müdürlüğünde yapılabilmektedir. randevu.nvi.gov.tr web portalı üzerinden başvuru yapılabilen ilçe müdürlüklerini görebilirsiniz.

2022’NİN SONUNA KADAR YENİLEYİN

Vatandaşların ellerinde bulunan eski tip ehliyetlerini ise 31 Aralık 2022 tarihine kadar değiştirmesi gerekmektedir. Yangın bölgelerinde kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaportunu kaybedenler için açıklama yapıldı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, yangın bölgesinde kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaportunu kaybeden vatandaşların belgeleri ücretsiz yenilenecek.

Bu haber eklendi 1086 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
13.6516 TL 13.5971 TL
Euro
EURO
15.2036 TL 15.1430 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 28.01.2022 SAAT 20:18:55
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV