Advert Advert
Advert Advert
Advert

Mansur Yavaş: Ankara son yıllarda sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu

‘Ankara Tiyatroları Sezon Açılış Şenliği’ne katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Özellikle son yıllarda biliyorsunuz Ankara sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşerilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz” dedi.
Mansur Yavaş: Ankara son yıllarda sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Kent Konseyi ortaklığıyla Atatürk Orman Çiftliği'nde bulunan Gazi Park’ta gerçekleştirilen ‘Ankara Tiyatroları Sezon Açılış Şenliği’ne katıldı.

Açılışa katılmaktan mutlu olduğunu dile getiren Yavaş, “Maalesef Cumhuriyetin geliştiği kadar, ülkemizin geliştiği kadar sanatta çok geliştiğimizi söyleyemeyiz. Özellikle son yıllarda biliyorsunuz Ankara sanata saygı duyulmayan bir kent olmuştu. Şimdi bizler tekrar sanata saygı duyan bir yönetim olarak inşallah Ankaralı hemşerilerimizi sanatın her dalıyla buluşturmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“SANATÇILARIMIZ ALKIŞI ÖZLEDİ”

Yavaş, ‘başkenti sanatın da başkenti yapmakta kararlı olduklarını’ belirterek, şöyle konuştu:

“Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 100. yılından başlayarak Sakarya Zaferi'ne ve daha sonra da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve Cumhuriyetin 100. yılına yaklaşıyoruz. İnşallah 100. yılı hep birlikte coşkuyla kutlayıp, ikinci yüzyıla hep birlikte adım atacağız. Bildiğiniz gibi pandemi nedeniyle tiyatrolarımız sanattan uzak kaldı, Ankara da sanattan uzak kaldı ama özledik. Bizler sanatçılarımızı özledik, oyunları özledik onlar da alkışları özlediler. İnşallah bugünden itibaren Ankara'nın her yerinde sanatın her türlüsünü ve özellikle tiyatroların perde demesiyle birlikte onları alkışla buluşturacağız, biz de sanata doyacağız.”

Bu haber eklendi 10136 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
13.8195 TL 13.7644 TL
Euro
EURO
15.6017 TL 15.5394 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 07.12.2021 SAAT 08:19:59
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV