Advert Advert
Advert Advert
Advert

AKP’li Özhaseki yaptıklarını unuttu !

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki memleketi Kayseri’de cami ve imam hatip fen lisesi açılışına katıldı. AKP’li Özhaseki’nin yaptığı konuşma ise dikkat çekti.
AKP’li Özhaseki yaptıklarını unuttu !

Mehmet Özhaseki konuşmasında, “İmam hatip deyince yan yan bakarlar, 'Nereden çıktı bunlar?' der gibi dışlarlardı" ifadelerini kullandı ve "Halbuki ilim iki kanatlı kuş gibidir. Bir taraftan müspet ilimler öğreneceğiz, bir taraftan da dini ilimleri öğreneceğiz ki iki taraflı olsun. Adama envaiçeşit ilim vermişsin, doktor, mühendis, amir, memur yapmışsın ama vatan haini çıkmış, dini, imanı inkar ediyor, insanların değerine düşman, gidiyor silah çekiyor, anarşistlik yapıyor.” dedi. 

ÖZHASEKİ’NİN AÇILIŞINI YAPTIĞI CAMİ ADINI KİMDEN ALIYOR 

Özhaseki’nin açılışını yaptığı caminin adı: Mehmet Zahid Kotku. 

Peki Mehmet Zahid Kotku kim? 

Odatv Haber Müdürü Fethi Yılmaz, “Katli Vacip / Tarikatların Sır Cinayet Dosyaları” isimli kitabında Mehmet Zahid Kotku’nun kim olduğunu detayları ile anlattı. 

Kitapta konuyla ilgili kısa şu bilgiler içeriyor: 

“Mehmed Zahid Kotku, 1897 yılında Bursa’da doğmuştu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamlayan Kotku, gençlik yıllarında İstanbul Cağaloğlu’ndaki Fatma Sultan Camii’nin müştemilatında olan Gümüşhanevi Dergâhı/Tekkesi’nde dersler aldı.  

Mehmet Zahid Kotku, Nakşibendi tarikatının Halidi kolunu temsil eden bu dergâhta, Nakşibendi şeyhi Ömer Ziyaüddin ed-Dağıstanî’nin öğrencisi oldu. 

30 Kasım 1925’te tekkeler kapatılınca,  Mehmet Zahid Kotku da Bursa’ya döndü ve 1952 yılına kadar orada yaşadı.
Sonrasında İstanbul’a dönen Kotku, 1950’li yılların ikinci yarısında İstanbul Fatih’teki İskenderpaşa Camii’nde imamlık yapmaya başladı ve burada İskenderpaşa Cemaati’ni kurdu. 

Cemaatin şeyhi Mehmet Zahid Kotku, kurduğu cemaatle siyasetin de tam göbeğine oturdu.  Kotku, 1960’lardan itibaren Türkiye’deki sağ-muhafazakâr siyasete pek çok ismi kazandırdı. Bunlardan en bilineni ise; Necmettin Erbakan. Ancak Erbakan’ın yanında, Turgut Özal, Recai Kutan, Korkut Özal, Nevzat Yalçıntaş gibi isimler de İskenderpaşa cemaatinin içinden çıktı.  

Öyle ki, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, AKP’yi iktidara taşıyan 3 Kasım 2002 seçimlerinden zaferle çıktıktan sonra ilk cuma namazını Ankara’da İskenderpaşa şeyhi Mehmet Zahit Kotku’nun adını taşıyan camide kıldı.
Bugün ise “Hakyolcular” olarak bilinen İskenderpaşa Cemaati, AKP döneminde devlet içindeki gücüne güç kattı ve özellikle eğitim alanında büyük sıçramalar yaptı.” 

FETÖ OKULLARINI ZİYARET EDEN ÖZHASEKİ ŞİMDİ NE DİYOR 

Mehmet Özhaseki açılış konuşmasında, doktor, mühendis, memur olanların daha sonra dinden uzaklaştığını iddia ederek “anarşistlik yapıyor” şeklinde konuştu. 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki dini eğitim eksikliğinden üniversite okuyanların “vatan haini”, “anarşist” olduğunu öne sürerken, Özhaseki’in bu sözleri daha önce savunduğu, destek olduğu ve ziyaretlerine gittiği FETÖ okullarını hatırlattı.
AKP’li Özhaseki Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde FETÖ’nün Türkçe olimpiyatlarına belediye olarak sponsor olmuş ve orada FETÖ liderine övgüler dizerken, yurtdışına gittiğinde de okullarını ziyaret ettiğini söylemişti. 

Özhaseki daha önce FETÖ’nün yurtdışındaki okullarını ziyaret etmiş, Nijerya ziyaretinde ise FETÖ’nün okulunda fotoğraf çektirmişti. 

Öte yandan Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, FETÖ’nün Melikşah Üniversitesi’nin yurdunu nasıl yaptırdıklarını şöyle anlatmıştı: “Yurtdışına yapılan bir geziyle ilgili de uçakta beni dönemin belediye başkanı Mehmet Özhaseki yanına çağırdı. Bana üniversiteye yurt yapacak hayırseveri bulduğunu söyledi.”  

İşadamı operasyonlarında tutuklanan İsmail Rüştü Talhaoğlu, 23 Ekim 2016’da cezaevinden mahkemeye bir mektup yazdı. Özhaseki’nin çocukları ile kendi çocuklarının aynı FETÖ okulunda öğrenci olduğunu anlatan Talhaoğlu’nun “birlikte sohbet oturmasında bulunduk” ifadesini kullanmıştı. 

Özhaseki bugün açılışını yaptığı okuldaki konuşmasında “dinden uzaklaşan vatan haini” oluyor derken, geçmişte ziyaret ettiği ve övdüğü okullardakiler, 15 Temmuz 2016 darbe girişimi yaptı ve büyük çoğunluğu bugün vatan haini olarak yargılanıyor ya da aranıyor. 

Bu haber eklendi 1059 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
13.8195 TL 13.7644 TL
Euro
EURO
15.6017 TL 15.5394 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 07.12.2021 SAAT 09:19:21
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV