Advert Advert
Advert Advert
Advert

Turgut Altınok'da Ögrencilerin yurtsuz kalmasına seyirci kalmadı...

Ankara'da yurt sıkıntısı yaşayan öğrencilerin gündeme gelmesi ile birlikte harekete geçen Keçiören Belediyesi yetkilileri, Turgut Altınok'un talimatı ile öğrencileri konforlu misafirhanelerde ağırlamaya başladı.
Turgut Altınok'da Ögrencilerin yurtsuz kalmasına seyirci kalmadı...

Sabah akşam kahvaltıları ve yemekleri verilen genç öğrencilere günlük kolonya, dezenfektan ve maskeden oluşan hijyen kiti de temin ediliyor.


Ankara'ya gelen öğrencileri mağdur etmediklerini ve belediye başvuru yapan tüm öğrencileri konaklatmaya devam ettiklerini söyleyen Başkan Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin öğrenciler üzerinden yaptığı reklamı ise şu sözlerle eleştirdi:


"Sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V), 'Sağ elin verdiğini sol el bilmemeli' buyuruyor. Biz de bu anlamda birçok hizmet sunuyoruz ama buna yardım demiyoruz ve reklamını yapmıyoruz. Kimse babasının parasını vatandaşımıza veya öğrencilerimize sadaka olarak vermiyor. Biz vatandaşımızın cebinden çıkan parayı ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilerimize hizmet olarak sunuyoruz. Bunun reklamı olmaz. Osmanlı`da yardımlar sadaka taşlarına bırakılırdı. İhtiyacı olan da ihtiyacı kadarını alırdı. 'Yardım ediyoruz' diyerek insanlarımızı rencide edip incitmek, afiş afiş televizyonlara ve gazetelere çıkarmak zülfüyâre dokunan hareketlerdir."


"ANKARA'DA BURS VEREN TEK BELEDİYEYİZ"


Keçiören Belediyesi olarak üniversite öğrencilerine burs verdiklerini de söyleyen Altınok, "Belediye olarak üniversite öğrencilerimize geçen yıl 500 TL burs vermiştik, bu yıl 600 TL burs veriyoruz. Herhangi bir öğrencimizi de yanımıza alıp fotoğraf çektirip afişe etmiyoruz. Veya yaptığımız diğer sosyal yardım hizmetlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı afişe ederek duyurmuyoruz. Türkiye`de üniversite öğrencilerine burs veren birkaç belediye var. Ankara'da öğrencilere burs veren tek belediye Keçiören Belediyesidir. Hiçbir zaman gençlerimizi yanımıza alıp biz gençlerimize burs veriyoruz demedik, onları rencide etmedik." diye konuştu.

KAYNAK SABAH GAZATESİ...

Bu haber eklendi 1096 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
9.2297 TL 9.1929 TL
Euro
EURO
10.7138 TL 10.6710 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 17.10.2021 SAAT 00:57:28
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV